Dorna připomněla Suzuki její závazky

Suzuki sice zatím oficiálně nepotvrdila, že na konci roku skutečně odejde z MotoGP, nicméně promotér Dorna Sports již tým ohledně této věci kontaktoval.
Dorna připomněla Suzuki její závazky

Včera se objevily spekulace ohledně možného odchodu Suzuki z MotoGP. Suzuki má s Dornou smlouvu do konce roku 2026 a zatím oficiálně nepotvrdila, že se chystá své působení v MotoGP ukončit předčasně, nicméně Dorna už tým ohledně této věci kontaktovala a připomněla mu, že podmínky smlouvy neumožňují jednostranně učinit takové rozhodnutí.

Suzuki údajně na konci roku opustí MotoGP

Suzuki údajně na konci roku opustí MotoGP

Pokud se ovšem Dorna a Suzuki nakonec na odchodu Suzuki z MotoGP dohodnou, Dorna rozhodne o ideálním počtu týmů a jezdců, kteří budou od roku 2023 v MotoGP závodit. Dorna ve svém prohlášení tvrdí, že z řad továren i nezávislých týmů je velký zájem o vstup do MotoGP.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.