Dorna vyjednává o možnostech přesunutí GP Thajska na podzimní termín

V pondělí bylo oznámeno, že se GP Thajska nebude moci jet v původně plánovaném březnovém termínu. Nyní Dorna vyjednává o možnostech přesunutí závodu na podzimní termín.
Dorna vyjednává o možnostech přesunutí GP Thajska na podzimní termín

Včera (2. března) bylo oznámeno, že z důvodu nadále se šířícího koronaviru bude nutné odložit závod v Thajsku. GP Thajska se původně měla jet 22. března 2020.

Dorna (promotér světového šampionátu silničních motocyklů) nyní hledá nový termín pro závod v Thajsku. Dle serveru motorsport.com se Dorna snaží přesunout GP Thajska na 4. října 2020. V tomto termínu se ovšem má jet GP Aragonie. Dorna tedy nyní vyjednává s pořadateli závodu v Aragonii o možnosti jet aragonský závod o něco dříve - konkrétně týden po GP San Marina (tedy 20. září 2020).

Je to oficiální: GP Thajska se odkládá kvůli koronaviru

Je to oficiální: GP Thajska se odkládá kvůli koronaviru

Pokud se podaří tuto možnost prosadit, pojede se tedy čtveřice zámořských závodů ve stejném pořadí jako loni - nejprve Thajsko, poté týden přestávka a pak v těsném sledu Japonsko, Austrálie a Malajsie.

Zdroj: motorsport.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


10:42 | Brad Binder dnes slaví 25 let. odkaz
9. srpna | Brad Binder slaví své první vítězství v MotoGP. Byl to jeho teprve třetí závod v této kategorii. odkaz
9. srpna | Jeden blíže nespecifikovaný zaměstnanec Dorny byl pozitivně testován na covid-19. Dotyčný nemá žádné příznaky a nyní se nachází v izolaci v brněnském hotelu. Izolováni byli i lidé, s nimiž došel do bližšího kontaktu.
7. srpna | Luis Salom by dnes slavil 29 let.
4. srpna | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.