Dorna vyjednává o možnostech přesunutí GP Thajska na podzimní termín

V pondělí bylo oznámeno, že se GP Thajska nebude moci jet v původně plánovaném březnovém termínu. Nyní Dorna vyjednává o možnostech přesunutí závodu na podzimní termín.
Dorna vyjednává o možnostech přesunutí GP Thajska na podzimní termín

Včera (2. března) bylo oznámeno, že z důvodu nadále se šířícího koronaviru bude nutné odložit závod v Thajsku. GP Thajska se původně měla jet 22. března 2020.

Dorna (promotér světového šampionátu silničních motocyklů) nyní hledá nový termín pro závod v Thajsku. Dle serveru motorsport.com se Dorna snaží přesunout GP Thajska na 4. října 2020. V tomto termínu se ovšem má jet GP Aragonie. Dorna tedy nyní vyjednává s pořadateli závodu v Aragonii o možnosti jet aragonský závod o něco dříve - konkrétně týden po GP San Marina (tedy 20. září 2020).

Je to oficiální: GP Thajska se odkládá kvůli koronaviru

Je to oficiální: GP Thajska se odkládá kvůli koronaviru

Pokud se podaří tuto možnost prosadit, pojede se tedy čtveřice zámořských závodů ve stejném pořadí jako loni - nejprve Thajsko, poté týden přestávka a pak v těsném sledu Japonsko, Austrálie a Malajsie.

Zdroj: motorsport.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz