Dovi bude v dubnu testovat motocykl Aprilia RS-GP

Andrea Dovizioso, který na konci loňského roku ukončil spolupráci s Ducati, bude letos v dubnu testovat motocykl Aprilia RS-GP.

Ital Andrea Dovizioso, který příští týden oslaví pětatřicáté narozeniny, loni ukončil dlouholetou spolupráci s Ducati. Před časem se spekulovalo o možnosti, že by Dovi mohl v úvodu letošního roku nahradit zraněného Márqueze, nicméně dle posledních informací se zdá, že se Márquezův stav zlepšuje hodně rychle. Márquez už si zkusil jízdu na minibiku a následně se v Barceloně projel s Hondou RC213V-S, takže nelze vyloučit ani tu možnost, že by Márquez zkusil nastoupit už příští týden v Kataru a žádný náhradník tak nakonec ani nebude potřeba.

Pokud přijde nabídka od HRC, Dovi je připraven

Pokud přijde nabídka od HRC, Dovi je připraven

Andrea Dovizioso se tedy s největší pravděpodobností příští týden na startu závodu v Kataru neobjeví, nicméně v dubnu se do sedla motocyklu MotoGP vrátí. Ital sice koncem loňského roku odmítl nabídku ze strany Aprilie na roli testovacího jezdce, ale tentokrát už k jisté dohodě o spolupráci mezi Dovim a Aprilií došlo. Dovi tedy přímo status testovacího jezdce Aprilie mít nebude, ale nabídku na třídenní test přijal. Ve dnech 12. až 14. dubna bude Dovi v Jerezu testovat motocykl Aprilia RS-GP.

„Byl jsem potěšen zájmem Aprilie. A když jsme hovořili o možnosti absolvovat tento test, s radostí jsem nabídku přijal, abych mohl znovu jezdit na motorce MotoGP a zůstat tak ve formě a podávat inženýrům zpětnou vazbu. Chtěl bych tedy Aprilii poděkovat za tuto příležitost ,“ sdělil Dovi.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Aprilia Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.