Dovi oznámil, že si dá rok pauzu od MotoGP

Andrea Dovizioso prostřednictvím sociálních sítí oznámil, že příští rok nepojede v MotoGP. V plánu má návrat na rok 2022.

V létě Andrea Dovizioso oznámil, že na konci tohoto roku opustí tým Ducati. V té době už ovšem nebylo mnoho volných míst na následující sezónu. Chvíli se sice hovořilo o tom, že by Dovi mohl příští rok zamířit k Petronasu, ale tam nakonec přece jen zamíří Valentino Rossi. V tuto chvíli zůstává volné místo u Aprilie, ale ani tam Dovi nakonec nepojede.

Ital prostřednictvím sociálních sítí oznámil, že si příští rok dá pauzu s tím, že by se v roce 2022 rád vrátil.

Dovizioso na konci roku opustí Ducati

Dovizioso na konci roku opustí Ducati

„V posledních měsících jsem dostal několik nabídek, abych pracoval jako testovací jezdec při vývoji projektů MotoGP a jsem za to vděčný,“ napsal Dovi. „Rozhodl jsem se však nepřijmout žádné závazky a zůstat zatím volný. Cítím nesmírnou vášeň pro závody. Stále mám ambice soutěžit a bojovat o vítězství. Do MotoGP se vrátím, jakmile najdu projekt, který bude poháněný stejnou vášní a ambicemi, jaké mám já, a který se mnou bude sdílet stejné cíle, hodnoty a pracovní metody,“ pokračoval Dovi.

„Nyní se soustředím na to, abych letošní šampionát dokončil co nejlepším možným způsobem,“ uzavřel současný jezdec týmu Ducati.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře