Dovi si při tréninku zlomil klíční kost - aktualizováno

Andrea Dovizioso si během motokrosového závodu zlomil klíční kost a bude muset na operaci.

AKTUALIZACE: Doviho operace dopadla dobře. Kost byla zafixována destičkou. Jezdec již plánuje rehabilitaci a slibuje, že udělá maximum pro to, aby byl připraven na závod v Jerezu, který se pojede 19. července.

Andrea Dovizioso se v rámci příprav na zahájení letošní sezóny zúčastnil motokrosového závodu ve Faenze. Jednalo se o jeden ze závodů regionálního šampionátu. Ital však bohužel měl nehodu a zlomil si levou klíční kost. Zprávu už potvrdil tým Ducati.

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Po nehodě jezdec konzultoval svůj stav s profesorem Porcellinim a následně bylo rozhodnuto, že Dovi ještě dnes podstoupí operaci. Zákrok proběhne v Modeně a pokud vše proběhne v pořádku a nenastanou žádné komplikace, měl by být Dovizioso schopen nastoupit do prvního závodu letošního roku.

Další informace budou k dispozici po operaci.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Graeme Brown, Geebee Images

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz