Dovi si při tréninku zlomil klíční kost - aktualizováno

Andrea Dovizioso si během motokrosového závodu zlomil klíční kost a bude muset na operaci.

AKTUALIZACE: Doviho operace dopadla dobře. Kost byla zafixována destičkou. Jezdec již plánuje rehabilitaci a slibuje, že udělá maximum pro to, aby byl připraven na závod v Jerezu, který se pojede 19. července.

Andrea Dovizioso se v rámci příprav na zahájení letošní sezóny zúčastnil motokrosového závodu ve Faenze. Jednalo se o jeden ze závodů regionálního šampionátu. Ital však bohužel měl nehodu a zlomil si levou klíční kost. Zprávu už potvrdil tým Ducati.

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Po nehodě jezdec konzultoval svůj stav s profesorem Porcellinim a následně bylo rozhodnuto, že Dovi ještě dnes podstoupí operaci. Zákrok proběhne v Modeně a pokud vše proběhne v pořádku a nenastanou žádné komplikace, měl by být Dovizioso schopen nastoupit do prvního závodu letošního roku.

Další informace budou k dispozici po operaci.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Graeme Brown, Geebee Images

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16:17 | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.
16:09 | A je tu opět červená vlajka. Sam Lowes upadl v témže místě jako o něco dříve Edgar Pons. Lowes je naštěstí také v pořádku, ale dráha je opět znečištěna.
15:58 | Dráhu se podařilo poměrně rychle vyčistit, takže přerušení nebylo nijak dlouhé.
15:51 | Edgar Pons po svém pádu varoval soupeře před motocyklem ležícím na dráze. odkaz
15:49 | Trénink třídy Moto2 byl přerušen kvůli nečistotách na dráze, které se tam dostaly po pádu Edgara Ponse. Jezdec je v pořádku. odkaz