Dovi si při tréninku zlomil klíční kost - aktualizováno

Andrea Dovizioso si během motokrosového závodu zlomil klíční kost a bude muset na operaci.

AKTUALIZACE: Doviho operace dopadla dobře. Kost byla zafixována destičkou. Jezdec již plánuje rehabilitaci a slibuje, že udělá maximum pro to, aby byl připraven na závod v Jerezu, který se pojede 19. července.

Andrea Dovizioso se v rámci příprav na zahájení letošní sezóny zúčastnil motokrosového závodu ve Faenze. Jednalo se o jeden ze závodů regionálního šampionátu. Ital však bohužel měl nehodu a zlomil si levou klíční kost. Zprávu už potvrdil tým Ducati.

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Po nehodě jezdec konzultoval svůj stav s profesorem Porcellinim a následně bylo rozhodnuto, že Dovi ještě dnes podstoupí operaci. Zákrok proběhne v Modeně a pokud vše proběhne v pořádku a nenastanou žádné komplikace, měl by být Dovizioso schopen nastoupit do prvního závodu letošního roku.

Další informace budou k dispozici po operaci.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Graeme Brown, Geebee Images

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.