Dovi si při tréninku zlomil klíční kost - aktualizováno

Andrea Dovizioso si během motokrosového závodu zlomil klíční kost a bude muset na operaci.

AKTUALIZACE: Doviho operace dopadla dobře. Kost byla zafixována destičkou. Jezdec již plánuje rehabilitaci a slibuje, že udělá maximum pro to, aby byl připraven na závod v Jerezu, který se pojede 19. července.

Andrea Dovizioso se v rámci příprav na zahájení letošní sezóny zúčastnil motokrosového závodu ve Faenze. Jednalo se o jeden ze závodů regionálního šampionátu. Ital však bohužel měl nehodu a zlomil si levou klíční kost. Zprávu už potvrdil tým Ducati.

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Po nehodě jezdec konzultoval svůj stav s profesorem Porcellinim a následně bylo rozhodnuto, že Dovi ještě dnes podstoupí operaci. Zákrok proběhne v Modeně a pokud vše proběhne v pořádku a nenastanou žádné komplikace, měl by být Dovizioso schopen nastoupit do prvního závodu letošního roku.

Další informace budou k dispozici po operaci.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Graeme Brown, Geebee Images

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz