Doviziosa čeká před prvním závodem ještě hodně práce

Na italském jezdci nyní spočívá kompletní příprava tovární Hondy.
Pro Andrea Doviziosa je letošní ročník světového šampionátu silničních motocyklů teprve druhým v královské kubatuře a zároveň premiérovým v továrním týmu Hondy.

Poté, co v minulém ročníku šampionátu patřila Italovi pátá pozice v celkovém hodnocení, stal se nejlepším netovárním jezdcem a přestupem do Repsol Hondy jen zvýšil svou konkurenceschopnost v boji o nejvyšší příčky.

Patřit do továrního týmu ovšem znamená větší zodpovědnost ve vývoji nového motocyklu RC212V a to zejména nyní, kdy je jeho týmový kolega Dani Pedrosa zraněný a veškeré přípravné práce tak spočívají na bedrech italského jezdce.

Ohledně jeho nové pozice, která nyní spočívá v přípravě a vývoji technického kompletu Hondy pro motogp.com Dovizioso v Madridu uvedl: „Je to normální mít větší zodpovědnost u továrního týmu. Pro mě to není problém. Potřebujeme usilovně pracovat a vydat se správným směrem.“

Když hodnotil jejich připravenost k blížícímu se prvnímu závodu sezony v Kataru, italský jezdec Repsol Hondy řekl: „Nejsme zatím stoprocentní, máme dva velké problémy, na kterých je třeba zapracovat. Tyto problémy máme od prvního testu a není jednoduché najít řešení, protože rovněž potřebujeme zlepšit nastavení s novými pneumatikami, takže je všechno pro nás nové. Právě teď nejsme dostatečně konkurenceschopní, abychom poráželi špičkové jezdce, ale máme ještě jeden test a v jeho průběhu doufám můžeme najít řešení.“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz