Dovizioso byl první den v Montmelo čtvrtý, ale Pedrosovi se nedařilo

Španěl podle předpokladů není ve stoprocentní kondici a je to znát.
Klepněte pro větší obrázekPro Andrea Doviziosa byl první volný trénink v Barceloně celkem úspěšným začátkem v přípravě na Velkou cenu Katalánska. Během šedesáti minut hledání toho správného nastavení se neustále zlepšoval a nakonec skončil s časem 1:43,684 sekundy na čtvrtém místě.

„Dnešní výsledek byl dost dobrý a od předních pozic nejsme tak daleko, i když ještě potřebujeme vymazat ztrátu,“ uvedl po prvním volném tréninku v Barceloně Dovizioso. „Odpoledne jsme pracovali na nastavení motocyklu, abychom zlepšili ovladatelnost v nájezdu do zatáček, ale i v samotné zatáčce, což zatím zůstává našim hlavním problémem.“

„Na druhém motocyklu jsme zkoušeli jiný druh řešení nastavení a to fungovalo dobře a dokázal jsem si tak zlepšit čas na kolo a naštěstí snížil ztrátu. Dnešní čtvrté místo je dobrý začátek, ale jsem stále až příliš vzdáleni prvním třem jezdcům, takže na tom budeme pracovat zítra,“ uvedl závěrem Andrea Dovizioso.

Dani Pedrosa udělal první a poslední, aby se po zranění z Itálie vrátil na domácí závodní dráhu v Barceloně, ale nebude to mít vůbec jednoduché, což napověděl i výsledek dnešního prvního tréninku, kde se umístil až v druhé desítce. Španěl ale nic nevzdává a v neděli věří v dobrý výsledek před domácím publikem.

„Je to můj domácí závod a už ta atmosféra a podpora fanoušků je tady neuvěřitelná, ale samozřejmě vzhledem k jízdě to tady není pro mě jeden z mých nejlepších dnů,“ řekl dnes čtrnáctý Dani Pedrosa. „Jízda na motocyklech MotoGP je fyzicky náročná, není jak silniční motocykl, takže je to pak těžké, když nejste v plné kondici.“

„To je frustrující, protože je to jeden z mých oblíbených okruhů v sezoně a také jeden z těch, kde jsem dosáhnul hodně dobrých výsledků. Přesto se to určitě nechystám vzdát. Je to dlouhá sezona a i když se dneska nedařilo, zítra se vrátíme zpátky a uvidíme, co můžeme udělat,“ řekl Dani Pedrosa.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz