Dovizioso: Honda bude lídrem mezi motocykly

Andrea Dovizioso, člen továrního týmu japonské Hondy v italské Boloni hovořil s novináři na témata tykající se jeho ambicí v mistrovství světa nebo vztahů a názorů na jeho nejbližší kolegy Pedrosu a Stonera.
Dovizioso: Honda bude lídrem mezi motocykly

Italský závodník a pátý muž letošního seriálu mistrovství světa silničních motocyklů v kubatuře MotoGP navštívil v první polovině prosince autosalón v Boloni, kde přijal pozvání redakce Gazzetty dello Sport a setkal se tam s fanoušky, kteří byli nadšeni odpověďmi Doviziosa, které byly velmi otevřené.

Pokud máte dojem, že italský závodník patří mezi ty nenápadné, nejste sami, ale Dovizioso je hlavně člověk, který velmi dobře ví, co chce a možná budete překvapeni, když to něco je získat v příštím roce titul mistra světa.

„Rok 2011 vypadá na celkem problematickou, ale úžasnou sezonu,“ řekl Dovizioso. „Větší část nás bude bojovat o titul mistra světa a Honda bude lídrem mezi motocykly. Už letos jsme ukázali některé její silné stránky a teď technici pracují na tom, aby ji zlepšili ještě víc a to bez ohledu na finanční prostředky.“

Pokud jde o to, kde by se měl Dovizioso především zlepšit, tak to Ital vidí hlavně ve své psychice, protože jak uvedl: „MotoGP je plná talentovaných jezdců, takže nakonec je to přístup k samotnému závodu, včetně maximální koncentrace, co dělá ten rozdíl.“ Psychika je samozřejmě základ úspěchu a na to má vliv atmosféra v týmu.

A jak to vypadá se vztahy u Repsol Hondy, kde je teď Dovizioso s Danim Pedrosou a Casey Stonerem? „S Danim občas prohodíme několik slov v obytném automobilu a někdy spolu posnídáme. Je hodně uzavřený, ale to je na něm,“ prozradil Dovizioso. „Každopádně, je to dobrý kluk a žádný podrazák. Každý má svůj vlastní charakter. Nepůsobí žádný velký rozruch, ale já ho respektuje a je v pohodě.“

„Casey? Neuvěřitelný talent. Když ho vidíte na dráze máte zvláštní pocit, protože jezdí opravdu velmi silně, ale je nevyrovnaný nebo alespoň byl na Ducati, což je velmi specifický motocykl. On prostě buď vyhrál nebo spadl. Uvidíme, jak si poradí s Hondou,“ řekl Ital a ohledně existence kamarádských vztahů v MotoGP dodal: „Vyloučeno, atmosféra je tu naprosto jiná než tomu bylo ještě před pár lety. Vše je to jen o penězích.“

Jezdcem číslo jedna pro nadcházející ročník mistrovství světa je podle Doviziosa Jorge Lorenzo, úřadující šampion královské kubatury. „Víte, Jorge není mým oblíbencem od doby, kdy jsme spolu závodili v nižších kubaturách, ale letos mu nemám co vytknout, jasně dominoval a zaslouženě vyhrál. Zda by to bylo jinak, kdyby se Rossi nezranil? Kdo ví, něco se tehdy změnilo po psychické stránce u všech, ale jsem přesvědčený, že i přesto by Španěl titul vyhrál. Takže pro sezonu 2011 je samozřejmě na prvním místě.“

Když už mluvíme o Rossim, je závodění s ním něco jiného než s ostatními jezdci? „Určitě. Všichni jsme ovlivněni minulostí, mezilidskými vztahy, okolnostmi, kdy se snažíme předjet jednoho jezdce a v jeho případě je to ještě silnější, protože pokud ho porazíte jste okamžitě ve zprávách a to i když jste bojovali o páté místo. Jindy cílem projedete druzí a nikdo o vás nenapíše, protože tam nebyl. Takže to je trošku nespravedlivé.“

Poslední otázka, pokud váš syn bude chtít závodit, jak se s tím vypořádáte? „No, mám dceru, které teď bude rok. Pokud bych měl ale v budoucnu syna, který by se opravdu dostal mezi motocykly, tak nevím jak bych se zachoval. Vztahy mezi otci a syny, teď mluvím o lidech na vrcholu mého sportu, tak ten je vždy velmi komplikovaný. Rodiče na své děti hodně tlačí, částečně pro svou lásku k nim a nakonec tam nastane určitá zpětná reakce. To není dobré. Nicméně tak to je a děsím se abych jednou neskončil stejně,“ řekl Andrea Dovizioso.

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu moc nehnali, nejrychlejší Dovi

MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu …

V závěru tréninku Moto3 začalo pršet, takže jezdci MotoGP měli v úvodu také mokrou dráhu a většina z nich moc nespěchala z boxů. Nejlepší časy nakonec zajeli Dovi, Viňales a Pedrosa.

11.  8.  2017 |
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |