Dovizioso: Motokros je moje vášeň

Italský závodník satelitní stáje Yamaha Monster Tech 3 nyní intenzivně pokračuje v léčbě operované klíční kosti, věnuje se rodině a už se těší na první test roku 2012, který je na programu koncem ledna.
Dovizioso: Motokros je moje vášeň

V rozhovoru pro oficiální stránky motogp.com hovořil Andrea Dovizioso o zranění, které si způsobil při tréninku na motokrosovém motocyklu a kvůli tomu musel začátkem ledna podstoupit operaci zlomené klíční kosti. „Po nehodě to dost bolelo. Naštěstí jsem už řadu let nezažil velkou nehodu a operace proběhla úspěšně. Potom to bylo ještě bolestivé, ale pokud chcete být jezdcem, tak to je normální. Teď už se těším na první test v Malajsii,“ řekl Ital.

Na otázku, zda zranění bude mít nějaký vliv na jeho výkony v prvním testu, Dovizioso odpověděl: „V této chvíli nevím v jakém budu stavu během testu v Malajsii, protože dvaatřicet dnů od operace není moc. Při operaci odvedli dobrou práci a jsem přesvědčený, že na test budu připravený. Nicméně první test v Malajsii je pro mě pokaždé určitý problém, protože na motorce sedím po třech měsících a Malajsie je zároveň velmi náročný okruh, když vezmeme v úvahu vysokou vlhkost a teploty, které tam panují. Doufám, že budu natolik v pořádku, abych dokázal nové motorce porozumět. Možná v druhém testu už budu stoprocentní a lépe odhadnu svoji úroveň.“

Motokros je Italovou vášní a za nic na světě by ho nevyměnil ani po této nešťastné nehodě. „Motokros je jiný a hodně vzdálený MotoGP, ale je to také jediná možnost, jak trénovat s motocyklem (během zimy). Motokros je moje vášeň a zároveň důležitý trénink.“

Po deseti letech spolupráce s japonskou Hondou Dovizioso odešel k Yamahaze a letos pojede první sezonu s francouzským týmem Tech3. Jaký to byl pro Vás odchod? „Myslím, že jsem tam měl dobré výsledky a to zejména v roce 2011, ale samozřejmě ne dostatečné. Nikdo nemůže být spokojený s třetím místem, protože to není první. Nicméně každému, kdo zná současnou úroveň konkurence, je jasné jak těžké je vybojovat třetí pozici, takže jsem s tímto výsledkem spokojený. Mé cíle byly určitě vyšší, ale myslím, že být v šampionátu třetí a zejména třetí v posledním závodu s Danim, bylo pro mě hodně důležité.“

Protože Ital pro letošní ročník změnil značku motocyklu, potřebuje využít každý den testu na maximum, aby získal potřebné zkušenosti. MotoGP.com zajímalo, zda si už v závěru uplynulé sezony podrobněji všímal techniky jízdy jezdců Yamahy. „Nebylo to jen posledních pár kol uplynulé sezony, kdy jsem chtěl vědět o Yamaze víc. Pokaždé se snažíte vědět víc o všech motocyklech a zejména, když jste v továrním týmu. Yamahu jsem studoval od prvního roku mé kariéry v MotoGP. Ale do chvíle než si tento stroj sami vyzkoušíte nemůžete vědět o všech jeho pozitivních a zejména negativních stránkách. Můžete něco vypozorovat, ale ne všechno,“ pokračoval Ital.

Na adresu svého nového týmového kolegy Dovizioso uvedl: „Jsem rád, že mám za týmového kolegu Cala. Je to dobrý kluk a myslím, že je opravdu dobrý jezdec. Neměl moc zkušeností ze světových šampionátů jako Superbike, Supersport a zejména MotoGP, ale je tady a to znamená, že je talentovaný. Myslím, že zatím nikdo nezná Calovy hranice, protože byl v MotoGP teprve prvním rokem a měl nějaké nehody. Podle mě může být velkým soupeřem.“

Andrea Dovizioso je otcem dvouleté Sáry. To, že se stal otcem, ale na jeho rychlost vliv nemělo. Naopak. „Od momentu, kdy se mi narodila dcera myslím jinak. V posledních dvou letech jsem zaznamenal své nejlepší výsledky a vůbec je pro mě od té doby všechno hezčí, protože ona je něco jedinečného. Jsem šťastným tátou, zatím opravdu mladým a to si myslím mělo na mé výsledky pozitivní vliv,“ dodal Andrea Dovizioso.

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |