Dovizioso na konci roku opustí Ducati

Doviho manažer dnes oznámil, že se Dovi rozhodl v příštím roce nepokračovat s Ducati, z MotoGP prý ovšem neodchází.

Tým Ducati sice ještě tento týden tvrdil, že konečné rozhodnutí o prodloužení či neprodloužení smlouvy s Doviziosem by mělo být zveřejněno po druhém závodě v Rakousku.

Doviho manažer ovšem dnes oznámil, že se jeho svěřenec rozhodl už nyní, že s Ducati pokračovat nebude. Není žádným tajemstvím, že jednání mezi Dovim a Ducati vázla mimo jiné i na otázce finančního ohodnocení. Již delší dobu se hovořilo o tom, že Dovi požadoval více, než mu byla Ducati ochotna nabídnout.

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Je to oficiální: Miller podepsal s tovární Ducati

Kdo nakonec Doviho u Ducati nahradí, zatím nebylo zveřejněno. Mohl by to být například Francesco Bagnaia nebo Johann Zarco. Zcela vyloučen není ani návrat Jorge Lorenza. Jezdec z Mallorky sice koncem loňského roku oznámil konec kariéry, ale nyní změnil názor a případnému návratu se nebrání.

Jisté zatím není ani to, kam příští rok zamíří Dovi. V MotoGP aktuálně moc možností není. Před časem se hovořilo i možnosti, že by si Dovi mohl dát na rok pauzu. Nyní se spekuluje o tom, že Dovi přestoupí k Aprilii. Doviho manažer totiž potvrdil, že Dovi příští rok na roštu nebude chybět. Zda ale opravdu pojede u Aprilie, zatím nebylo oficiálně potvrzeno.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře