Dovizioso opustí MotoGP už po závodě v Misanu

Yamaha dnes oficiálně oznámila, že Andrea Dovizioso ukončí své působení v MotoGP už závodem v Misanu. Posledních šest závodů letošního roku místo něj odjede Cal Crutchlow.

Andrea Dovizioso před pár týdny prozradil, že už si ani nehledá místo na příští rok. S motocyklem týmu WithU Yamaha RNF MotoGP se nedokázal sžít a závodění na chvostu, jak sám řekl, jej nebaví. Jeho nejlepším dosavadním výsledkem letošního roku je jedenácté místo z GP Portugalska.

Dle původního plánu chtěl Dovi zůstat s týmem do konce letošního roku, ale nakonec se rozhodl, že své působení v MotoGP ukončí už závodem v Misanu. Yamaha to dnes oficiálně potvrdila. V posledních šesti závodech letošního roku místo Doviho pojede testovací jezdec Yamahy – Cal Crutchlow.

Doviziosa nebaví závodit na chvostu – příští rok už v MotoGP nepojede

Doviziosa nebaví závodit na chvostu – příští rok už v MotoGP nepojede

„Chtěl bych začít tím, že jsme samozřejmě všichni smutní, že Andrea opustí sport dříve, než se očekávalo,“ uvedl Lin Jarvis (výkonný ředitel Yamaha Motor Racing). „V MotoGP má velké jméno a v paddocku bude chybět. Loni jsme byli velmi šťastní, že byl k dispozici a ochoten připojit se k našemu týmu v MotoGP, když Franky přešel do továrního týmu Yamaha, a my jsme tím pádem museli hledat náhradního jezdce pro zbytek sezóny 2021. Andrea má skvělé znalosti a zkušenosti, což bylo pro Yamahu a tým RNF přínosem, takže byl projekt nastaven tak, aby zahrnoval celou sezónu 2022.“

„Andrea se snažil vytěžit z M1 maximální potenciál, ale výsledky se nedostavily, což u něj pochopitelně vyvolalo frustraci. Nakonec nám během letní přestávky potvrdil své přání odejít už před koncem roku.“

„Po vzájemných diskuzích bylo uznáno za vhodné, aby Andrea jel svůj poslední závod v Misanu, tedy na své domácí trati. Yamaha bude samozřejmě nadále Doviho plně podporovat v příštích třech závodech. Mezitím si užijme jeho poslední tři GP a oslavme s ním v Misanu konec jeho velkolepé kariéry,“ dodal Jarvis.

Zdroj: Yamaha, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře