Dovizioso přidal, zlepšil se o půl sekundy a byl osmý

Ital ještě potřebuje nějaký čas na motocykl a japonské pneumatiky.
Klepněte pro větší obrázekPoslední den v Malajsii Andrea Dovizioso testoval sám, protože jeho týmový kolega Dani Pedrosa testy ukončil už v pátek odpoledne.

Ital se zaměřil zejména na nastavení Hondy RC212V a během všech čtyřiapadesáti kol se ji snažil, co nejlépe přizpůsobit. To se mu částečně podařilo, protože s časem 2:01,955 sekundy byl posledním jezdcem, který se vlezl pod 2:02s, ale rovněž se ve srovnání s včerejškem zlepšil o téměř půl sekundy.

V závěru třetího dne v Malajsii Dovizioso řekl: „Soustředili jsme se na nastavení motocyklu a rozhodli, jakým způsobem budeme pokračovat dál, pokud jde o podvozek. Během těchto tří dnů jsme pochopili spoustu věcí a víc si věřím. Potřebuji zapracovat na tom, abych se víc přizpůsobil motocyklu a pneumatikám, to je velmi důležitá věc. Co se motoru týče, můj pocit je takový, že potřebujeme plynulejší výstupní výkon.

„Dneska bylo opravdu velké horko a to bylo zejména náročné po fyzické stránce, zvlášť po dvouměsíční přestávce,“ uvedl italský jezdec o teplotách, které se dnes v Sepangu pohybovaly na hranici dvaatřiceti stupňů. „Zajel jsem jedenácti okruhovou simulaci závodu, abych lépe pochopil, jak stroj tak pneumatiky a získal data. Celkově jsme odvedli velmi dobrou práci a všichni v týmu jsou hodně motivovaní.“

Týmový manažer Repsol Hondy Kazuhiko Yamano je spokojen s odvedenou prací týmu, když v dnešní tiskové zprávě uvedl: „S prací během těchto tří dnů jsem spokojen. Oba jezdci spolu s týmem pracovali velmi dobře a dokázali jsme učinit důležité pokroky směrem kupředu.“

„Dani svůj program ukončil včera, s motocyklem si rozuměl a ví jakým způsobem pokračovat dál. Andrea dnes testy ukončil simulací závodu. Motivace je v týmu velmi vysoká a my se těšíme na další test začátkem března v Kataru,“ řekl závěrem Kazuhiko Yamano, který měl na mysli další test třídy MotoGP, který bude na okruhu v Losail od prvního do třetího března.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


16. července | Johann Zarco dnes slaví 29 let. odkaz
14. července | John McPhee dnes slaví 25 let.
7. července | Za 10 let získal Márquez 10 pole position a 10 vítězství na Sachsenringu. odkaz
7. července | Marc Márquez slaví desáté vítězství na Sachsenringu (včetně výher v nižších třídách). odkaz
7. července | Dnes opět dokázali zvítězit oba bratři Márquezovi a oba nyní vedou šampionát ve své třídě. odkaz