Dovizioso vyhrál charitativní motokrosový závod

Akci organizoval na podporu dětské nemocnice Valentino Rossi.
V neděli zorganizoval Valentino Rossi motokrosovou charitativní akci, které se zúčastnilo hned několik jeho kolegů z prostředí světového šampionátu závodů silničních motocyklů. Motokrosový závod osobností ´Motocros dei Campioni, 30 aani dopo´ proběhl na italské dráze nedaleko města Cavallara. Výtěžek z této akce pak putoval do dětské nemocnice v Pesaro, která léčí děti s leukémií a je jen několik kilometrů vzdálena od Rossiho rodného města Tavullia.

Na nedělní motokrosový závod se přišlo podívat neuvěřitelných deset tisíc diváků a devítinásobného motocyklového šampiona tak může těšit skutečnost, že se mu podařilo úspěšně zvládnout stejnou událost, kterou rovněž před třiceti lety organizoval jeho otec Graziano. Velkou zásluhu na divácké návštěvnosti mají hlavně závodníci, kteří si našli čas a přišli podpořit dobrou věc.

Nejvíc ze všech se radoval Andrea Dovizioso, kterému motokrosová motorka sedla nejlépe a stal se celkovým vítězem motokrosové neděle v Cavallaře. Jezdec Repsol Hondy se v prvních dvou závodech umístil na druhém místě za současným světovým šampionem třídy 125ccm Julianem Simonem. Třetí a poslední závod ale vyhrál před Marcem Melandrim a Valentinem Rossim a získal tak celkové prvenství. Julian Simon v posledním závodu nezávodil, protože musel odletět do Španělaska a tak celkovou druhou příčku za Doviziosem obsadil Valentino Rossi.

Po skončení charitativní motokrosové akce Andrea Dovizioso krátce uvedl: „Rád bych poděkoval všem divákům, kteří tu dnes přišli a přispěli na dobrou věc. Měli jsme dnes skvělý den, podmínky byly vynikající a hodně jsem si to tady užil. Jsem moc šťastný, že jsem to vyhrál, i když se Simon už nemohl zúčastnit posledního závodu!“

Dalšími hvězdami motocyklového nebe, které přijali Rossiho pozvání byli například Loris Capirossi, Marco Simoncelli, Mattia Pasini, ale také bývalý mistr světa 500ccm kubatury Američan Kevin Schwantz.