Dovizioso vyzkoušel novou vidlici

Andrea Dovizioso zajel v pátek čtvrtý nejrychlejší čas, jeho týmový kolega Dani Pedrosa se do první desítky nevešel, oba ale věří, že zítra předvedou zlepšení.

Rozdílnými výsledky vstoupili do sezony 2010 jezdci továrního týmu Repsol Honda. Andrea Dovizioso zajel v prvním tréninku na nedělní Velkou cenu Kataru čtvrtý nejrychlejší čas a Dani Pedrosa skončil jedenáctý. Oba věří, že ještě plně nevyužili potenciál svých strojů a v kvalifikaci mohou být rychlejší.

Dovizioso zaostal za nejrychlejším Caseym Stonerem o 1,1 sekundy, ale všichni dnes především ladili své motocykly. "Začali jsme se stejným nastavením jako v testech, ale podmínky byly dnes na trati odlišné, byla tu dnes menší přilnavost," řekl italský závodník. "Vyzkoušeli jsme dnes lehce modifikovanou vidlici a viděli určité zlepšení, takže ji použijeme i zítra. Naším cílem je čas pod 1:56."

Také Pedrosa zkoušel různé modifikace a musel řešit určitě problémy se strojem. Nemohl tedy využít k testování veškerý čas. "Mé dnešní umístění není zrovna nejlepší, ale tým velmi tvrdě pracuje, takže zůstáváme optimističtí. Naše časy byly na úrovni testů, které tu proběhly před třemi týdny, takže bychom se zítra měli zlepšit a potvrdit, že směr, jakým jdeme, je správný," komentoval situaci Španěl.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz