Dovizioso ztratil na stupně vítězů dvaapadesát tisícin sekundy

Ital dojel čtvrtý, Dani Pedrosa v bolestech šestý.
Klepněte pro větší obrázekOba jezdci tovární Repsol Hondy se v dnešním závodu Velké ceny Katalánska umístili v první desítce, ale Andrea Dovizioso byl velmi blízko toužebně očekávaným pozicím na stupních vítězů. Bohužel tentokrát ho dělilo pouhých dvaapadesát tisícin sekundy.

„Dneska jsme měli perfektní závod a skončili jen devět sekund za vítězem, což je důležitý bod, protože se každým závodem více přibližujeme,“ řekl po skončení Velké ceny Katalánska čtvrtý Andrea Dovizioso.

„Umístění na stupních vítězů nám uniklo o dvaapadesát tisícin sekundy, což je škoda, protože tuto závodní dráhu mám rád a byli jsme na ni rychlí po celý víkend, takže pódiové umístění bylo reálným cílem.“

„Neodstartoval jsem dobře a trvalo mi nějakou dobu dojet Randyho a potom Daniho, což znamená, že jsem měl ztrátu dřív než jsem mohl dohnat Stonera. Možná jsem se měl pokusit zaútočit na Caseyho šest kol před koncem, když zpomalil, protože později jsem už neměl žádnou další šanci,“ řekl závěrem Dovizioso.

Dani Pedrosa by pro své fanoušky udělal cokoliv a velmi riskantním bylo i to, že se dnes postavil na startovní rošt Velké ceny Katalánska. Domácí závod nakonec dojel zcela vyčerpán a v bolestech na šestém místě a po dohodě s týmem se nezúčastní zítřejšího testování.

„Byl to velmi náročný víkend a závod jsem dokončil zcela vyčerpán a za velkých bolestí, ale vůbec nelituji, že jsem se snažil získat o víkendu co nejlepší výsledek,“ řekl Dani Pedrosa, který dostával každý den v Barceloně injekce proti bolesti.

„Nechtěl jsem vynechat svůj domácí závod a třebaže šestá pozice není nejlepším výsledkem před mými fanoušky jsem s tím spokojený. Cítil jsem jejich obrovskou podporu během celého víkendu a to mi hodně pomohlo v samotném závodu.“

Klepněte pro větší obrázek„Také by to nebylo možné bez pomoci lékařů, kteří mě udržovali v co nejlepší kondici, abych dokázal snášet bolest. Injekci jsem dostal každý den jízd, ale samozřejmě zajet pětadvacet kol bylo velmi náročné. Lékaři mi řekli, že zlomenina potřebuje čas na uzdravení, takže mám v plánu odpočívat tak dlouho jak jen to bude možné a uvidíme, jaké to bude v Assenu.“

„Tým po mě nechtěl zítra testovat, aby mi tak dal k dispozici co nejdelší dobu na rekonvalescenci a to je rozumné rozhodnutí.“

„Do závodu jsem neodstartoval nejlépe, ale podařilo se mi udržet se v kontaktu s druhou skupinou. Snažil jsem se jet s Capirossim, ale to jsem nedokázal, takže jsem se rozhodl si udržet šestou pozici. Nyní jsem skutečně velmi unavený, ale ten závod stál za to,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.