Druhý den byl v Sepangu nejrychlejší Dani Pedrosa

Ve středu jezdci královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů pokračovali druhým dnem testování a jak dopolední, tak odpolední část dnešního programu zvládl nejlépe jezdec týmu Repsol Hondy.

Dani Pedrosa má ve středu plánovaný test nového motoru RC212V a časem 2´00,770 sekundy zatím jednoznačně dominuje tabulce časů na kolo. Sedm desetin sekundy za Španělem byl na druhém místě Ben Spies z tovární Yamahy a třetí čas a podobnou ztrátu zaznamenal Andrea Dovizioso, další jezdec tovární Hondy.

Ital testoval nové vidlice, které byly odlišné od těch, které měli k dispozici jeho kolegové Pedrosa se Stonerem. S časem 2´01,512 sekundy v době před obědem figuroval na třetím místě a za sebou nechal Jorge Lorenza z továrního týmu Yamahy. Casey Stoner, první muž zahajovacího dne testu v Sepangu, byl s časem 2´01,610 sekundy pátý.

Dobrým výkonem ve středu pokračuje Álvaro Bautista, který dnes testuje nový podvozek GSV-R, tlumení a výfuk. Hned na začátku zajel kolo za 2´01,687 sekundy a to je v této chvíli šestý nejrychlejší čas. Colin Edwards z Monster Tech 3 zrychlil a s časem 2´01,731 sekundy je sedmý.

Osmý a devátý čas patří dvojici jezdců ze San Carlo Honda Gresini Marcu Simoncellimu a Japonci Aojamovi, který po roční zkušenosti u Interwetten Hondy, zdá se získává pevnou půdu pod nohama. První desítku uzavřel dopoledne nejrychlejší jezdec Ducati Nicky Hayden. Ten zvládl kolo za 2´02,379 sekundy a na nejrychlejšího Pedrosu v tomto momentě ztrácel 1,609 sekundy.

Za Američanem pokračoval Randy De Puniet z Pramac Racingu, jezdec Aspar týmu Héctor Barberá a čtrnáctý čas patřil Valentinu Rossimu, jehož ztráta na Pedrosu představovala 2,021 sekundy. Závodní pole uzavřela trojice závodníků Cal Crutchlow z Monster Tech 3, český závodník Cardion AB Motoracing Karel Abraham a jezdec LCR Hondy Toni Elías. Test pokračuje odpoledním programem.

Středa odpoledne:

Na čas 2´00,770 sekundy, který Dani Pedrosa zajel ve čtvrtém kole dopolední části testu nedokázal nikdo z jeho soupeřů odpovědět, takže mu dnes právem patří status nejrychlejšího jezdce. Celkem zvládl devětatřicet kol a na druhého Casey Stonera si udržel náskok téměř sedmi desetin.

Australan Stoner je rovněž členem tovární skupiny Hondy, včera byl nejrychlejší a dnes si pro druhý nejlepší čas dne 2´01,434 sekundy zajel až v odpolední části testu. Tento čas také znamená, že Dani Pedrosa se dnes jako jediný dostal pod hranici dvou minut a jedné sekundy. Stoner a Pedrosa dnes použili staré přední vidlice, Andrea Dovizioso testoval novou.

Ital Dovizioso byl blízko dvojici týmových kolegů, ale tuto sestavu továrních RC212V dokázal rozdělit dnes třetí Ben Spies. Američanova pozornost se ve středu zaměřila na motor YZR-M1, zvládl srovnávací testy dvojice japonských prototypů a s časem 2´01,508 sekundy ztratil na nejrychlejšího Pedrosu 0,738 sekundy.

Ve velmi dobrých výkonech pokračuje dvojice jezdců Gresiniho Hondy Marco Simoncelli a Hiroši Aojama. Ital s osmapadesátkou na kapotě pracoval na tlumení přední částí své RC212V a v závěru dne si na konto připsal pátý čas. Nováček v týmu Aojama skončil šestý a co je důležité jen s minimální ztrátou na týmového kolegu.

Úřadující mistr světa Jorge Lorenzo ve středu testoval nový podvozek M1 a v tabulce časů na kolo skončil sedmý. Álvaro Bautista ze Suzuki dnes najel nejvyšší počet kol (63) a druhý den v Malajsii ukončil na osmé pozici, když testoval nové pneumatiky pro Bridgestone. Colin Edwards dnes na rozdíl od Španěla zajel nejmenší počet okruhů (33) a s časem 2´01,722 sekundy uzavřel skupinu devíti závodníků, kteří se dnes vešli do jedné sekundy ztráty na nejlepší čas.

Desátý čas dne patří Héctoru Barberovi z týmu Aspar, který tak byl nejrychlejším z jezdců italské značky Ducati. Jedenáctý byl Nicky Hayden a dvanáctý Francouz Randy De Puniet, který dnes v sedle Ducati havaroval v deváté zatáčce, ale vše se naštěstí obešlo bez zranění.

Čas Valentina Rossiho 2´02,597 sekundy stačil na čtrnáctou pozici výsledkové listiny a své nejlepší kolo zajel Ital ve čtyřicátém z dvaačtyřiceti kol, které dnes i přes bolesti zvládl absolvovat. Ztráta na Pedrosu ale v jeho případě činila 1,827 sekundy.

Cal Crutchlow řeší podobné zdravotní problémy jako Rossi a dnes byl navíc druhým jezdcem, který havaroval. Vše se obešlo bez zranění a jezdec týmu Monster Tech 3 skončil s časem 2´03,032 sekundy patnáctý. Šestnáctá příčka patří Italu Capirossimu z Pramac Racingu a sedmnáctý čas dne si na své konto připsal Karel Abraham s Ducati Cardion AB Motoracing.

Toni Elías neměl svůj den ani ve středu a jeho čas 2´04,026 sekundy představoval ztrátu na vedoucího Pedrosu 3,256 sekundy. Podobně dnes zajeli pouze jezdci testovacího týmu Yamahy.

Malajsie, Sepang - Test MotoGP - 2. února 2011 (18:00 hodin):