Druhý den testu v Jerezu

Také druhý den privátního testu týmů motocyklového šampionátu bylo na dráze v Jerezu opět rušno a k jezdcům MotoGP, CRT a Moto2 se ve čtvrtek přidal Francouz Randy De Puniet, který testoval Aprilii Aspar týmu.

Příprava na novou sezonu 2012 je v plném proudu a všichni se snaží z času na dráze vytěžit maximum, protože získaná data využijí technici v dalším vývoji nových motocyklů. Během zimní přestávky budou pracovat na zlepšeních, což je rozhodující období pro poslední a mnohdy také zásadní změny v konstrukci.

Tým Aspar po dvou letech ukončil spolupráci s Ducati a v královské kubatuře zvolil levnější cestu, jako tým CRT. Jejich záměrem je do šampionátu nasadit stroj italského výrobce Aprilia a právě ten včera testoval Randy De Puniet, který je v této chvíli vážným uchazečem o místo ve skupině Jorge Martineze.

Colin Edwards pokračoval v testování svého nového stroje pro sezonu 2012. Suter/BMW týmu NGK Forward Racing díky Američanovi o poznání zrychlil a čas na kolo 1’42,6 sekundy byl o 1,3 sekundy lepší než maximum, které zajel ve středu. Druhý nejrychlejší v kategorii CRT byl španělský šampion Stock-Extreme Iván Silva a třetí Kolumbijec Yonny Hernández.

Ducati testuje v Jerezu čistokrevný prototyp MotoGP GP12 společně s dvojicí Franco Battaini a Carlos Checa. Španěl měl ve čtvrtek zajet čas na kolo 1´41,0 sekundy.

Z jezdců kubatury Moto2 byl znovu nejrychlejší Scott Redding z Marc VDS Racing, zrychlili také jezdci týmu Pons Racing Pol Espargaró a Esteve Rabat. O dvě sekundy pomalejší byla ve čtvrtek dvojice Aspar týmu Toni Elías a Nicolas Terol.