Ducati bude v Mugellu povzbuzovat tisíce fanoušků v červeném

Hayden se bude snažit, aby jeho GP9 nefigurovala někde vzadu.
Velká cena Itálie není jen domácím závodem pro italské jezdce ve světovém šampionátu, ale je také domácím závodem italského výrobce motocyklů Ducati. Pro Casey Stonera je závodní okruh Mugello jedním z jeho oblíbených a vzhledem k tomu, že nejdelší rovinka je přes jeden kilometr dlouhá, má tak velkou příležitost plně využít výkonu své GP9.

„Už se nemůžu dočkat znovu závodit v Mugellu, na okruhu, kde jsem měl dobré výsledky a některé nezapomenutelné okamžiky. Například první pole position v roce 2003 (125ccm) a první pole position pro Ducati v roce 2007, i když jsme pak v tomto závodu o stupně vítězů přišli,“ řekl Casey Stoner, kterému v průběžném hodnocení patří třetí pozice, ale má stejný bodový zisk s druhým Valentinem Rossim.

„V minulém roce jsem tam skončil druhý a vzhledem k pokroku, který jsme od té doby učinili věřím, že můžeme o pódiové pozice bojovat znovu,“ pokračoval Stoner. „Bude to náročný závod, protože úroveň konkurenceschopnosti je velmi vysoká, jak můžeme vidět v průběžném hodnocení šampionátu a všichni domácí jezdci budou ještě víc odhodláni zajet dobrý výsledek, ale to já také, protože Mugello mám hodně rád a je to jeden z mých oblíbených okruhů.“

Nicky Hayden si stále hledá svou cestu k Desmosedici a nyní, když je před ním závod, který je pro výrobce jeho GP9 domácí Grand Prix, je jeho odhodlání zajet konečně výrazný výsledek ještě větší. Američan je v této fázi šampionátu na patnácté pozici průběžného hodnocení.

„Pro mě to bude pěkně zajímavé závodit v Mugellu jako jezdec Ducati, protože si z předchozích sezon vzpomínám na všechny ty fanoušky, kteří se tam oblékali červeně a povzbuzovali své jezdce z hlavní tribuny,“ řekl Nicky Hayden.

„Je to pro mě čest a privilegium být nyní součástí tohoto týmu a této tradice. Z celého srdce doufám, že tam dokážu být konkurenceschopný, protože ti fanoušci si opravdu nezaslouží, aby viděli Ducati někde vzadu.“

„Dráha je úžasná, je tam možná až příliš hrbolů, ale její charakter je neuvěřitelný a obecně je jedna z nejlepších v celém mistrovství. Opravdu bych měl rád lepší výsledky a nastoupil do domácího závodu výrobce s více zkušenostmi, ale děláme určitý pokrok a nyní jen doufám, že ten další se nám podaří už v pátek, abychom na něm mohli stavět po zbytek víkendu,“ řekl závěrem Nicky Hayden.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz