Ducati chce pokračovat v lepších výsledcích i v Motegi

Vzhledem k tomu, že se u Ducati stále více zaměřují na vylepšení Desmosedici, poskytne patnáctý podnik kalendáře MotoGP technikům další příležitost ke kontrole nastavení aktualizací na okruhu, kde italské motorky tradičně dobře fungují.
Ducati chce pokračovat v lepších výsledcích i v Motegi

Na japonském okruhu, kde Ducati nasbíralo čtyři vítězství a navíc jedno další pódiové umístění, měla Desmosedici i loni uspokojivé tempo a celý víkend fungovala dobře, ačkoliv samotné závody pak byly ovlivněny havárií a výletem mimo trať.

Valentino Rossi je před víkendem optimistický, ale přiznává, že pokud by chtěl uvažovat o pódiu, potřebuje najít několik dalších desetin na kolo. Rossi, který se v roce 2013 vrátí do Yamahy, byl v Motegi pětkrát na stupních vítězů, vyhrál však pouze jednou a to v roce 2008. Při loňském debutu na Ducati startoval ze sedmého místa, ale po několika zatáčkách havaroval.

„Mám trať v Motegi moc rád. Je to pěkná trať s dobrou přilnavostí. Na loňský víkend v Japonsku mám dobré vzpomínky. Neustále jsem se zlepšoval a věřím, že jsem mohl získat dobrý výsledek, kdybych v prvním kole neupadl," řekl Rossi. „V tuto chvíli nám k myšlence na stupně vítězů chybí pár desetin, ale v posledních závodech jsme byli schopni jezdit v dobrém, konstantním tempu až do konce, což je pozitivní." „V tomto směru budeme pokračovat i v Motegi a snažit se využít potenciál Ducati, který je tu obvykle velmi vysoký."

Pro Nickyho Haydena je Motegi bohužel první ze tří těsně po sobě jdoucích závodů. Nicky si totiž z hrozivě vypadající havárie v Aragónu nakonec odnesl zlomeninu v pravé ruce. Jezdec Ducati vyjel z trati, a po snaze udržet se v sedle, zapíchl svůj motocykl do bariéry z pneumatik tak nešťastně, že byl z motorky vyhozen a přes pneumatiky přeletěl na asfalt únikové zóny. Američan utrpěl již dříve zlomeniny druhé a třetí záprstní kůstky, které jej přinutily vynechat velkou cenu v Brně.

„Myslel jsem, že jsem v Aragónu vyvázl bez úhony, ale bohužel to vypadá na další zranění," řekl Hayden. „Po příjezdu domů mě pravá ruka stále trápila, tak jsem šel na rentgen a CT, a ukázalo se, že mám malou zlomeninu v pravé vřetenní kosti." „Rozhodně to není nejpříjemnější situace, ale tolik to nebolí a v ruce mám dostatečnou sílu pro stisk, takže doufám, že mi to tento víkend nebude působit příliš velké problémy."


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.