Ducati: Karbonové šasi umožnilo Stonerovi udržet vysoké tempo

GP9 je mnohem stabilnější než předchůdce.
Ducati přišla do letošní sezóny s novinkou v podobě šasi GP9 z uhlíkových vláken. A přínosy byly podle technického ředitele továrního týmu zřetelné hned v Kataru, bez karbonového šasi by Stoner neudržel tak vysoké tempo po celý závod.

"Karbonové šasi mu dalo výhodu (Stonerovi), kterou s GP8 neměl. Myslím, že s loňskou motorkou by měl Casey problémy udržet tempo, které tentokrát měl. Byl by nucen používat více síly, nebo by byl pomalejší," řekl Filippo Preziosi pro Motosprint.

"Nejde jen o nájezdy do zatáček. V rychlých sekcích je motorka stabilnější a má také lepší přilnavost na výjezdu ze zatáček. Poskytuje i několik dalších menších výhod, ale ty si ještě chvíli necháme pro sebe!"

Kvality karbonového šasi se však neprojevily až v Kataru, Ducati si byla jistá již v Jerezu, že se vývoj v této oblasti vydařil.

"Jerez byl pro nás vždy obtížný, ale Casey byl v testech velmi rychlý. Před použitím této motorky s karbonovým šasi v Jerezu tak rychlý nikdy nebyl. Pro nás to byl příjemný výsledek," dodal Preziosi.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz