Ducati má na okruhu v Losail dobrou bilanci

Po velmi dobrém výkonu v posledním testu, přijíždí zpět na okruh do Kataru dvojice továrních jezdců Ducati Casey Stoner a Nicky Hayden s odhodláním získat pro tým maximum bodů.

Nicméně je oběma jasné, že letošní konkurence je v královské kubatuře velmi tvrdá a úroveň soutěže vyšší než kdy jindy a každý bod navíc, může v závěru mistrovství rozhodnout o vítězi ať už v kategorii jezdců, týmů nebo výrobců.

„V Kataru jsme se pokaždé těšili z dobrých výsledků, i když tato dráha nepatří mezi mé nejoblíbenější, co se týče pohledu jezdce,“ uvedl Casey Stoner. „Je dobře, že přesunuli závod z denních hodin na noční, protože je to něco jiného, nového, pro fanoušky zajímavější a pro nás dobrá zábava.“

„Ducati v tomto roce přišla s mnohem lépe zvladatelným motorem. Je pro všechny mnohem jednoduší ho pochopit a z mého pohledu na něm shledávám lepší tu možnost, jezdit rychleji na použitých pneumatikách,“ uvedl Stoner na adresu nového motoru GP10 ´big bang´, který je dílem Filippe Preziosiho.

„S nastavením motocyklu se nám podařilo pokročit už od prvního testu v Sepangu a jsme velmi spokojení s tím co máme nyní před prvním závodem sezony,“ pokračoval Australan. „Dám do závodu jako pokaždé maximum, ale je to jen první závod ve velmi dlouhé sezoně, která začne nabývat jasnějších obrysů tak od třetího nebo čtvrtého kola.“

Nicky Hayden se již kompletně zapracoval do italského týmu a poslední výsledky z testů v Kataru jsou zcela určitě všemi vnímány jako blýskání na lepší časy. Ducati velmi intenzivně pracovala během zimy na nové GP10 a nyní je na jezdcích, aby jejich tvrdá dřina přinesla požadované úspěchy.

„Konečně je tu první závod! Zdá se nám, jako by začal později než kdy jindy a nevím, zda bych ještě vydržel čekat o něco déle!“ navázal na svého týmového kolegu Nicky Hayden. „Testování dopadlo celkem slušně. Podařilo se nám splnit některé stanovené cíle v určitých oblastech máme zase hodně práce, ale celkově jsem spokojený.“

„V Kataru máme dané velmi dobré nastavení a doufejme, že ho také dokážeme využít v prvním závodu. Je to už pár let, co se mi podařil dobrý start do sezony, ale cítím dobrou formu, tým stojí plně za mnou a už se nemůžu dočkat až budu startovat,“ řekl závěrem Nicky Hadyen.

Klepněte pro větší obrázek

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz