Ducati má velký zájem o Stonerovy služby

Prioritou Vittoriana Guareschiho, jako nového šéfa tovární Ducati je udělat vše proto, aby si Casey Stonera udrželi ve svém týmu pro další sezony světového šampionátu.

V letošním roce dochází v královské kubatuře k zajímavé situaci, protože prvním čtyřem jezdcům v celkovém hodnocení uplynulé sezony vyprší koncem roku 2010 smlouvy s jejich současnými týmy a zaměstnavateli.

V případě Australana se dá předpokládat, že bude v hledáčku Hondy nebo Yamahy, ale jen stěží můžeme před začátkem sezony odhadnout, jaký to může mít průběh. Stačí aby jeden z této čtveřice kývl konkurenci a v roce 2011 může být vše naprosto jinak.

Nicméně italský výrobce Ducati nebude mít zájem přijít o jezdce, který jim v roce 2007 vyhrál titul a je žhavým kandidátem v boji o ten letošní. Čtyřiadvacetiletý Stoner je navíc vůbec nejúspěšnějším jezdcem v počtu vítězství osmistovkové éry, takže tento klenot si jen tak odejít nenechají.

Dříve testovací jezdec italského výrobce a nyní šéf jejich továrního týmu Vittoriano Guareschi má v této otázce jasno, když pro Motorcycle News uvedl: „Samozřejmě chceme, aby s námi Casey zůstal. Podepsal jsem tříletou smlouvu a chtěl bych, aby po tuto dobu tady Casey zůstal.“

„Je opravdu velmi důležité, že pracuje pro Ducati, protože si myslím, že je to právě nyní nejlepší jezdec,“ pokračoval Guareschi. „Myslím, že v rámci rychlosti je jezdcem číslo jedna. V této chvíli má také značné zkušenosti a myslím, že v MotoGP může vyhrávat dalších deset let.“

Pro Ducati je Stoner základem jejich úspěchu, protože se do této doby nenašel jediný jezdec, který by dokázal s Desmosedici Australanovi konkurovat. Možná tuto situaci změní letošní model GP10, ale to je zatím předčasné tvrdit.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz