Ducati má za cíl vytvoření juniorského týmu

Špatné zkušenosti za roka půl, co závodí na motocyklu Ducati devítinásobný mistr světa Valentino Rossi, vedou italského výrobce k závěru, že je potřeba vytvořit juniorský tým.
Ducati má za cíl vytvoření juniorského týmu

Campinoti, je majitelem firmy Pramac a sponzoruje vlastní tým se satelitní Ducati. Ten vlastní v MotoGP dvě místa, přičemž využívá pouze jedno. To zaplnil Hector Barbera, který je momentálně zraněný a v Laguna Seca ho nahradil Elias. Hospodářská krize zasáhla firmu a to se určitě dříve či později projeví i v možnostech sponzorování týmu v MotoGP.  

Klepněte pro větší obrázek

Campinotiho nastalá situace motivovala k hledání kupce pro svoje zázemí. Mohlo by se jednat o tým Marc VDS, který usiluje o návrat do královské třídy. Ducati jedná údajně se třemi týmy. Jedním z nich je již zmiňovaný Marc VDS Racing (jezdec Scott Redding) a druhý Speed Master (Andea Iannone). Oba jezdce tento týden zkouší Ducati na okruhu v Mugellu. Právě tato situace naznačuje, že tyto dva týmy se dostali v jednání nejdále. Pol Espargaro, který je také spojován do budoucna s týmem Ducati, se pro příští sezónu již rozhodl setrvat ve třídě Moto2.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud se nakonec Campinoti rozhodne uvolnit svoje místo v MotoGP, bude to konec dlouhé kariéry italského týmu v královské třídě, kterým od roku 2002 prošlo několik skvělých jezdců jako Max Biaggi, Makoto Tamada, Alex Barros či Toni Elias. Nicméně by to nejspíše znamenalo zrození nového týmu pro mladé talenty, kteří by mohli více přizpůsobit svůj jezdecký styl, tak charakteristický pro Desmosedici.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.