Ducati pozměňuje nastavení elektroniky a posiluje tým

Zítra začíná testovat GP9 Troy Bayliss s Vittorianem Guareschim.
Jen dvěma jezdcům Ducati se daří podávat dobré výkony, Casey Stonerovi a Mika Kalliovi. Italská Ducati chce ale tuto situaci radikálně řešit a o tom svědčí i ten fakt, že GP9 bude testovat australský šampion mistrovství superbiků.

Už zítra začíná testovací tým Ducati s Vittoriano Guareschim a Troyem Baylissem třídenní test na okruhu v Mugellu, kde budou pracovat s daty z prvních třech závodů sezony, aby se intenzivně věnovali vývoji motocyklu GP9. Motocyklu, na kterém si Casey Stoner zajel v Jerezu pro svůj nejlepší výsledek na jihu Španělska.

„Jsou za námi dva závody, které nás skutečně prověřily, ale vyšli jsme z nich se slušnými výsledky,“ uvedl Casey Stoner. „Jak Motegi tak Jerez nám svým charakterem způsobují několik problémů, zvlášť v úzkých zatáčkách, kde náš motocykl není tak působivý jako obyčejně.“

„Dokonce okruh Le Mans je v určitých místech podobný, není to rychlá a plynulá dráha, ale naopak, je to klasická trať ve stylu brzda-plyn a její rozvržení vyžaduje dobré brždění. Uvidíme až tam přijedeme čeho jsme schopni dosáhnout a kolik bodů si dokážeme odvést,“ řekl Casey Stoner.

Po závodu v Jerezu technici italského výrobce vyhodnotili získaná data a rozhodli se pro radikálnější řešení v přístupu k nastavení elektroniky nebo personálního obsazení v technickém zázemí továrního týmu. Došlo k posílení týmu Nicky Haydena o nově příchozího šéfmechanika Juana Martineze.

Martinez nahradí Cristhiana Pupulina, který se nyní bude věnovat analýze a vyhodnocování dat od všech jezdců motocyklu Ducati a to způsobem, který mu umožní jejich srovnání v reálném čase přímo na závodním okruhu. Ducati tak chce maximálně přispět ke zlepšení výkonu všech svých jezdců v šampionátu.

Klepněte pro větší obrázek„Francouzská dráha by mi měla o něco více vyhovovat, motocykl je stabilní při intenzivním brždění, zrychlení je dobré, je dobrý na rovinkách a v Le Mans je hodně z toho,“ řekl Nicky Hayden.

„Pro Le Mans máme také pozměněnou elektroniku a obsazení týmu, což si myslím může pomoci mě a všem jezdcům Ducati,“ pokračoval Hayden. „Věřím, že teď, když bude mít Cristhian volné ruce od normální práce na pozici šéfmechanika, může více využít své odborné znalosti a skutečně se zaměřit na problémy, které mám s motocyklem a pomoci nám stanovit lepší směr a továrně poskytnout více informací.“

„Na jeho místo přijde Juan Martnez, který už v MotoGP zaznamenal některé solidní výsledky. Pro Ducati už pracoval, dobře mluví anglicky a italsky, takže je to skutečně velký přínos,“ řekl Američan ohledně změn v týmu a závěrem dodal: „Nemůžu tvrdit, že bych za sebou neměl dostatek kvalitních lidí, ale je velmi povzbuzující vidět, že Ducati zkouší všechno a pracuje velmi tvrdě na tom, aby mi pomohli se dostat do pozice, kde dokážu plnit očekávání.“
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.