Ducati věří v návrat Casey Stonera

Livio Suppo uvedl, že v Estorilu by už měl Australan závodit.
V rozhovoru před víkendovou Velkou cenou Indianapolisu, šéf Ducati Livio Suppo znovu zopakoval, že jejich jezdec továrního týmu a mistr světa z roku 2007 Casey Stoner, bude zpátky podle plánu a to čtvrtého října v portugalském Estorilu.

Potom, co Australan v letošním šampionátu po nějakou dobu vedl, vyhrál dva závody Grand Prix a celkem pětkrát se umístil na stupních vítězů, pak od šestého podniku v Barceloně bojoval s únavou a celkovým vyčerpáním. Po závodu v Laguně Seca dokonce zůstal v Americe na týdenní testy, ale diagnostikovat příčiny únavy se nepodařilo.

Po závodu v Donington Parku, který byl pro Ducati hotovou katastrofou po taktické stránce, Stoner odjel na letní přestávku do Austrálie, kde se nakonec rozhodl vynechat příští tři Velké ceny v České republice, Indianapolisu a San Marinu. Lékaři Australanovi samozřejmě přesně neřekli, kolik času bude třeba k jeho úplnému uzdravení, ale řeč byla o jednom až dvou měsících odpočinku.

Vedení Ducati tehdy oznámilo, že návrat Casey Stonera bude na dráze v Estorilu, ale od té doby se množí spekulace o tom, zda se Stoner v tomto termínu opravdu vrátí. Nabídka Ducati, která chtěla společně s jejich partnerem Marlboro přesvědčit Jorge Lorenza, aby k nim přestoupil, jen odstartovala další vlnu spekulací ohledně budoucnosti Casey Stonera.

První a nejčastěji zmiňovaná je ta, že se Casey Stoner už do konce sezony nevrátí. Druhá zase vidí neúčast Australana v závodech Grand Prix jako důsledek neshod s týmem Ducati a třetí je nejdrsnější, protože počítá s tím, že Stoner už ztratil zájem o závodění v MotoGP a ve věku třiadvaceti let by svět motocyklových závodů opustil.

Všechny tyto spekulace vyvrátil Livio Suppo, když před cestou do Indianapolisu uvedl: „Zprávy ohledně Caseyho jsou pozitivní, jeho stav se zlepšuje a jsem si jistý, že bude zpátky v plné síle v Estorilu.“