Důležitá Grand Prix před domácím publikem

Pro Karla Abrahama a jeho brněnský tým Cardion AB Motoracing nadešel dlouho očekávaný moment sezony, kdy se na domácí dráze poprvé představí fanouškům z České republiky v roli jezdce MotoGP.
Důležitá Grand Prix před domácím publikem

V předchozích dvou ročnících se na dráze Masarykova okruhu Abrahamovi moc nedařilo. V roce 2009 havaroval hned po startu v sedle čtvrtlitru a o rok později měl v přípravě na závod kubatury Moto2 nehodu, jejíž následky znamenaly stop nejen pro závod v Brně, ale také v dalších dvou Velkých cenách v Indianapolisu a San Marinu.

Letos je situace mnohem příznivější, jednadvacetiletý Abraham si v královské kubatuře nevede vůbec špatně a dvanácté místo v průběžném hodnocení je pro nováčka zajímavým výchozím postavením pro druhou část roku. Doma je rozhodně nejlepší místo, kde za to může pořádně vzít a všem, kteří mu před sezonou tolik nevěřili ukázat, že neměli pravdu. Každopádně před závodem v Brně je Abraham tím lepším v souboji o titul pro Nováčka roku 2011.

„Musím přiznat, že kdyby mi na začátku sezony někdo předpovídal takové výsledky, byl bych za to vděčný. Ale teď víme, že máme na víc,“ řekl Karel Abraham, jenž dále prozradil, že okruh v Brně nezná o nic víc než jeho soupeři. „I když je to moje ´domácí´ trať, nemám žádnou možnost na ní trénovat v průběhu sezony. Motorka byla naposledy v České republice v době, kdy na dráze ležel sníh.“

„Zatím mám takovou zkušenost, že na motorce MotoGP jsou okruhy úplně jiné než v Moto2. Takže jsem na Brno zvědavý. Mému stylu vyhovuje. Má docela rychlé zatáčky a žádné šikany. Hodně jezdců má s Brnem problém, protože je kopcovité, ale mně se to líbí. I když je to náročné na nastavení motorky i zkušenosti jezdce,“ pokračoval český jezdec a poukázal na svá slabší místa.

„Mojí slabinou pořád zůstává start a první dvě kola. Věřím, že pokud s tím dokážu něco udělat, můžu bojovat s jezdci, kteří jezdí pravidelně v první desítce,“ dodal závěrem Karel Abraham.

Jeho otec a šéf týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham starší prozradil, že pro den závodu Velké ceny České republiky mají připravené překvapení v podobě bílého zbarvení jezdcovy kombinézy a jeho závodního prototypu Ducati Desmosedici GP11. „Myslíme si, že start prvního českého závodníka v MotoGP je na domácí trati výjimečná událost a alespoň takto na ni chceme upozornit.“


23. ledna | Dnes (23.1.) ve 20:00 představí Ducati svůj tým. Prezentaci bude možné sledovat živě na sociálních sítích. odkaz
23. ledna | Kalendář pro rok 2020 byl definitivně potvrzen. odkaz
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 33 let.
18. ledna | Jack Miller dnes slaví 25 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 23 let. odkaz