Dupasquier je po dnešní nehodě ve vážném stavu v nemocnici

Jason Dupasquier měl dnes ve druhé kvalifikaci velmi těžkou nehodu. Letecky byl přepraven do nemocnice a jeho stav je vážný.
Dupasquier je po dnešní nehodě ve vážném stavu v nemocnici

Devatenáctiletý Švýcar Jason Dupasquier upadl v závěru druhé kvalifikace třídy Moto3. Spolu s ním upadli i Ayumu Sasaki a Jeremy Alcoba. Alcoba odešel po svých. Sasaki se bezprostředně po nehodě nezvedal, ale nakonec se to v jeho případě také obešlo bez vážnějších následků. Daleko hůře to ovšem vypadá se stavem Jasona Dupasquiera.

Dupasquier byl bezprostředně po nehodě ošetřován přímo na dráze, až zhruba po půl hodině byl teprve letecky transportován do nemocnice ve Florencii.

Moto3: Pole position si vyjel Suzuki, kvalifikaci ukončila velká nehoda

Moto3: Pole position si vyjel Suzuki, kvalifikaci ukončila velká nehoda

Dle aktuálních zpráv je Švýcarův stav bohužel dost vážný. Zda bude následovat nějaký operační zákrok, zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Jezdec nejprve musí podstoupit důkladné vyšetření, pak se teprve rozhodne o dalším postupu. Podrobnější informace zatím nejsou k dispozici. Přesný rozsah jezdcových zranění nebyl zveřejněn.

Foto Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. června | Marc Márquez zůstává králem Sachsenringu. odkaz
20. června | Marc Márquez vítězí poprvé od závodu ve Valencii roku 2019. odkaz
19. června | Dosud posledním českým jezdcem, který v MS silničních motocyklů startoval z pole position, byl Jakub Kornfeil v Brně roku 2018. Zítra na Sachsenringu vystartuje z prvního místa Filip Salač. Českého závodníka v čele startovního roštu tedy uvidíme poprvé po téměř třech letech.
19. června | Takto Filip Salač slavil zisk pole position: odkaz
19. června | Začátek kvalifikace třídy MotoGP musel být kvůli technickým potížím odložen. Začalo se ve 14:19.