Dupasquier je po dnešní nehodě ve vážném stavu v nemocnici

Jason Dupasquier měl dnes ve druhé kvalifikaci velmi těžkou nehodu. Letecky byl přepraven do nemocnice a jeho stav je vážný.
Dupasquier je po dnešní nehodě ve vážném stavu v nemocnici

Devatenáctiletý Švýcar Jason Dupasquier upadl v závěru druhé kvalifikace třídy Moto3. Spolu s ním upadli i Ayumu Sasaki a Jeremy Alcoba. Alcoba odešel po svých. Sasaki se bezprostředně po nehodě nezvedal, ale nakonec se to v jeho případě také obešlo bez vážnějších následků. Daleko hůře to ovšem vypadá se stavem Jasona Dupasquiera.

Dupasquier byl bezprostředně po nehodě ošetřován přímo na dráze, až zhruba po půl hodině byl teprve letecky transportován do nemocnice ve Florencii.

Moto3: Pole position si vyjel Suzuki, kvalifikaci ukončila velká nehoda

Moto3: Pole position si vyjel Suzuki, kvalifikaci ukončila velká nehoda

Dle aktuálních zpráv je Švýcarův stav bohužel dost vážný. Zda bude následovat nějaký operační zákrok, zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Jezdec nejprve musí podstoupit důkladné vyšetření, pak se teprve rozhodne o dalším postupu. Podrobnější informace zatím nejsou k dispozici. Přesný rozsah jezdcových zranění nebyl zveřejněn.

Foto Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

26. června | Jezdci Aprilie dnes slavili. Viňales se poprvé od svého přestupu k Aprilii dostal na podium a Espargaro navzdory kolizi s Quartararem dojel čtvrtý. odkaz
26. června | Quartararo se byl po závodě omluvit Espargarovi... odkaz
26. června | Bagnaia slaví vítězství a Bezzecchi se dnes poprvé v kategorii MotoGP podíval na podium. odkaz
26. června | Dnešní podium v Assenu: odkaz
26. června | Fabio Quartararo dnes neměl dobrý den. V závodě upadl hned dvakrát. Po druhé nehodě už musel definitivně odstoupit. odkaz