Dva dny testů navíc

Týmy MotoGP, používající stroj specifikace CRT a jednotnou řídící jednotku Magneti Marelli budou testovat již od 3. února!

Plán předsezonních testů doznal dalších změn. První se týká týmů MotoGP, které mají stroje specifikace CRT a od letošního roku budou používat jednotnou elektronickou řídicí jednotku Magneti Marelli. Pro tuto skupinu byly vyhrazeny dva dny v Sepangu, před zahájením společných testů kompletní třídy MotoGP. Motocykly v Sepangu tak vyjedou na trať již 3. února.

Druhá změna se týká nového okruhu v Austinu. Jelikož je to nový okruh v kalendáři GP, rozhodl se tým HRC Honda, otestovat tuto trať při soukromém testu. Ten se bude konat 12. - 14. března. Ostatní týmy mají stejnou možnost, ale nejspíše ji nevyužijí.

První předsezonní testy pro sezónu 2013 na okruhu ve Valencii poznamenal déšť, který prakticky znemožnil pořádně cokoliv otestovat. O to větší touhu mají jezdci na návrat do sedla závodního motocyklu po zimní přestávce a zapracovat na svých testovacích programech.