Dvakrát po sobě jsem v MotoGP nikdy nevyhrál, říká Dani Pedrosa

Kvalifikace u Repsol Hondy nedopadla tak, jak páteční trénink, kdy oba jezdci obsadili první dvě příčky. Dnes to byl hlavně Dani Pedrosa, který exceloval ziskem pole position, ale Andrea Dovizioso byl až osmý.

Dani Pedrosa si dnes na konto připsal svoji pětatřicátou pole position kariéry a sedmnáctou v MotoGP. Jeho přáním byl start z první řady, což se mu podařilo a teď se bude snažit dobře odstartovat a svým soupeřům ujet. Nicméně, jak sám uvedl, nebude to nic jednoduchého.

„Jsem moc rád, že mám pole position, protože jsme v trénincích byli silní a vše se vyvíjelo podle plánu. Odvedli jsme velmi dobrou práci, postupně se zlepšovali a nyní máme naději na další úspěšný závod,“ řekl vítěz kvalifikace na GP San Marina Dani Pedrosa. „V MotoGP jsem nikdy nevyhrál dva závody v řadě a to je pro mě skutečná výzva.“

„Dnes to šlo době, zejména když tato kvalifikace byla tolik vyrovnaná a jak už jsem zmínil včera, bylo rozhodující získat umístění v první řadě, aby jste měli šanci projet hladce skrz první zatáčky, které jsou velmi úzké,“ řekl Španěl. „Je to poměrně záludný okruh a zítra bude důležité neudělat chybu, zvlášť pak na brzdách, abychom si po celý závod udrželi vysokou rychlost.“

Klepněte pro větší obrázek„Myslím, že bude hodně náročné soupeřům poodjet, ale počkáme a uvidíme, jaká bude strategie pro závod. Doufejme, že se nám podaří prvními zatáčkami projet bez problémů a pak potřebujeme na to pořádně zatlačit, abychom vyhráli. Máme K tomu dobrou příležitost,“ řekl Pedrosa.

Andrea Dovizioso počítal s mnohem lepším umístěním v kvalifikaci na svou domácí Grand Prix. V sobotu bohužel stačil zajet jen osmý čas a zítra odstartuje z třetí řady spolu s Colinem Edwardsem a Marcem Simoncellim. „V rámci distribuce hmotnosti jsme provedli celkem velkou změnu v nastavení, aby se zlepšil cit s předkem motorky, ale to nám nefungovalo,“ řekl Dovizioso.

„S přední částí jsem měl velké problémy a v závěru kvalifikace skoro spadl, stejně jako v Brně,“ pokračoval Ital. „Je pak hodně těžké si zlepšit čas, kdy nemáte jistotu v přední část motocyklu. Teď se musíme rozhodnout, zda pokračovat s mnohem radikálnějším nastavením nebo se vrátit k tomu původnímu.“

„Jsem zklamaný, že jsem se v domácím závodu kvalifikoval tak daleko, takže nás dnes večer čeká spousta práce, abychom nalezli nastavení, které situaci zlepší v zítřejším zahřívacím tréninku a samotném závodu,“ řekl závěrem Andrea Dovizioso.