Dvě první místa Karla Haniky v IDM

Karel Hanika využil nabídky a o víkendu se zúčastnil závodů Moto3 v rámci německého šampionátu IDM*Superbike na rakouském okruhu Red Bull Ring.

Karel Hanika dostal v průběhu minulého týdne  nabídku od německého týmu Freudenberg Racing Team na účast v závodě kubatury Moto3 v rámci šampionátu IDM*Superbike s motocyklem KTM RC 250R, který se jel o tomto víkendu na rakouském okruhu Red Bull Ring.

Za tento tým jezdí německý jezdec Daniel Kathreininger, který minulý závodní víkend skončil na 5., resp. 4. místě na okruhu Oschersleben.
Karel Hanika k této nabídce dodal: „Nabídka přišla hodně neočekávaně a teprve uprostřed týdne. Samozřejmě, že jsem za ni velmi rád, po pětitýdenní přestávce bez závodů je to skvělý způsob, jak se dostat do závodního tempa před Assenem, kde se pojede další kolo šampionátu Red Bull Rookies Cupu.“

Kája při svém prvním startu za německý tým Freudenberg Racing Team vybojoval v kvalifikaci na víkendové závody pole position.

Kvalifikační umístění zúročil hned v prvním závodě na Red Bull Ringu a zvítězil těsným rozdílem 0,062s před Němcem Maximilianem Kapplerem z týmu RTG Racing Team Germany a svým týmovým kolegou Jonasem Geitnerem, rovněž z Německa, který dojel s odstupem 4,283s za vítězem.

Karel Hanika:„V kvalifikaci se nám podařilo najít s týmem dobrý setup dopoledne jsem byl dokonce nejrychlejší. Odpoledne už bylo příliš horko na zajetí lepšího času a tak jsem druhou kvalifikaci využil na lepší seznámení se s motorkou. Do závodu jsem odstartoval velmi dobře a jezdil jsem dokonce první. Pak jsme se mnohokrát střídali ve vedení s Maxmilianem Kepplerem. Druhou polovinu závodu jsem se držel na druhém místě, četl soupeře a v posledním kole jsem zaútočil na vítězství. Motorka byla perfektně připravena, podařil se nám setup.“

I nedělní závod dokázal vyhrát Karel Hanika po strhujícím boji s Němcem Maxem Kapplerem. K útoku na první místo došlo opět v poslední zatáčce posledního kola. Tentokrát si Max dával víc pozor a proto i rozdíl prvních dvou v cíli byl menší než včera. V závodě jak přes kopírák zvítězil tedy Karel Hanika (Freudenberg Racing Team) s náskokem 0,046s před Maximilianem Kapplerem (RTG Racing Team Germany) a 7,621s před dalším Němcem Jonasem Geitnerem (Freudenberg Racing Team).

Po závodě Kája prohlásil, že využije dalších volných termínů k účasti v IDM.

Zdroj: hanikaracing.cz

3:06 | Lorenzo chodí po včerejším pádu o berlích: odkaz
2:25 | @Stefanomanzi62 @alexmarquez73 Best thing about this was Alex apologising to Manzi for crashing in front of him the… odkaz
2:23 | Manzi měl plné ruce práce, aby se dokázal vyhnout padajícímu Márquezovi, ale dokázal to: odkaz
2:19 | Lüthi ve warm upu upadl: odkaz
5:39 | Michelin zůstane v MotoGP minimálně do roku 2023.