Dvojice Fiat Yamahy v testu nestačila jen na čas Doviziosa

Rossi a Lorenzo pracovali na elektronice, tlumení a distribuci výkonu.
Klepněte pro větší obrázekPo náročném závodu Velké ceny Katalánska jezdci jen s velkými obtížemi hledali síly na pondělní test, ale vzhledem k tomu, že je letos testování během sezony omezeno na pouze dva testy, bylo nutné projít všechny body testovacího programu.

V případě jezdců Fiat Yamahy, kteří jsou v současné době ve velmi dobré formě to byla zejména práce na dalším vývoji elektroniky a distribuce výkonu jejich M1, ale důležité informace rovněž nabídli techniků od Bridgestone, když testovali jejich nové pneumatiky.

„Po včerejšku bylo dost obtížné testovat, ale byl to povedený den a přišli jsme na některé důležité věci,“ uvedl Valentino Rossi, vítěz závodu v Katalánsku. „Pracovali jsme na elektronice, abychom se pokusili najít lepší distribuci výkonu a zkontrolovali odlišnou verzi motoru pro druhou polovinu sezony. Nakonec jsme také vyzkoušeli novou pneumatiku spolu s Bridgestone.“

„Získali jsme velmi pozitivní odezvu, což doufejme znamená, že bych se měl na mém motocyklu M1 cítit ještě lépe než během víkendu, kde to už bylo hodně dobré! V závěru testu jsme se snažili nastavit některá rychlá ´kvalifikační´ kola a podařilo se mi zajet dobrý čas, takže jsme byli spokojený. Nyní se vracím domů do Itálie, kde si odpočinu!“ řekl závěrem Valentino Rossi.

V pondělním testu na okruhu v Barceloně se Valentino Rossi a Jorge Lorenzo umístili v pořadí na druhém a třetím místě za Andrea Doviziosem z Repsol Hondy. Každopádně časy obou jezdců Fiat Yamahy jsou lepší než jejich nerychlejší časy na kolo z nedělního závodu katalánské Grand Prix a rozdíl mezi nimi je tak jako vždy minimální.

Druhý muž závodu v Katalánsku Jorge Lorenzo k pondělnímu testu uvedl: „Dneska to bylo dobré, protože jsme otestovali některé důležité věci a rovněž jsem si dokázal zlepšit svůj styl jízdy, ale momentálně jsem opravdu velmi unavený, protože bylo velké horko a k velmi náročnému závodnímu víkendu jsem dnes přidal osmdesát kol navíc!“

„Zkoušeli jsme některé nové elektronické systémy a nastavení tlumení, kde se nám podařilo najít určitá zlepšení, takže jsem rád, že jsme dnes tento test udělali a věřím, že nám to pomůže v příštích závodech,“ dodal závěrem Jorge Lorenzo.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz