Edwards i přes bolesti v krku sedmý, Crutchlow po pádu dvanáctý

Colin Edwards se po ránu cítil, jako by žvýkal štěrk, ale po výrazných změnách v nastavení si vyjel sedmé místo, Cal Crutchlow měl nakročeno do první desítky, ale vyřadil ho z ní pád.
Edwards i přes bolesti v krku sedmý, Crutchlow po pádu dvanáctý

Navzdory bolesti v krku dokázal jezdec stáje Monster Yamaha Tech3 Colin Edwards zajet v kvalifikaci na Velkou cenu Německa sedmý nejrychlejší čas. Cal Crutchlow se do první desítky nevešel a zítra na Sachsenringu odstartuje z dvanáctého místa.

Edwards dopoledne havaroval, když mu v první zatáčce podklouzlo přední kolo. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Odpoledne si zajistil místo v elitní sedmičce. "Upřímně řečeno nevím, odkud jsem to poslední kolo vyáthl. Jen jsem zkusil zabrat a jet hladce, jak to jen jde. Sedmé místo je pro mě i pro chlapy z Monster Yamaha Tech 3 skvělý výsledek," pochvaloval si Texasan. "Ráno jsem se cítil, jako bych žvýkal štěrk, skoro jsem nemohl mluvit, takže komunikace s mechaniky nebyla jednoduchá. Přesto jsme si skvěle rozuměli, tým mi na konec kvalifikace připravil skvělou motorku."

Dvojnásobnému šampiónovi superbiků přitom Sachsenring příliš nesedí. "Udělali jsme řadu změn, jsme miliony mil daleko od našeho základního nastavení. Tak velké změny jsme neudělali snad rok. Měl jsem problémy se zatáčením, odpoledne to bylo lepší. Tato trať je tak těsná a klikatá, že potřebujete motorku, která dobře zatáčí," vysvětloval.

Crutchlow upadl během kvalifikace v rychlé levotočivé zatáčce číslo osm. Zůstal nezraněn, ale z nadějného sedmého místa se propadl o pět příček. S tím pochopitelně nebyl spokojen. "Myslel jsem, že jsme se v kvalifikaci zlepšili. Se staršími závodními pneumatikami jsme se dostali na 1:22. Přijel jsem pro nové měkčí pneumatiky a potom příliš zatlačil na přední kolo. Podíváme se na data, abychom zjistili, jestli se během závodu můžeme zlepšit," uvedl Angličan, kterého podobné technické problémy stíhají už tři závody. "Musíme zvážit drastické změny. Budeme dál pracovat, naším cílem pro zítřek je elitní desítka."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.