Edwards je po čase spokojen s nastavením, Spies měl potíže s elektronikou

Colin Edwards dnes ještě doladil rozložení hmotnosti na přední části, aby fungovalo i v kombinaci s měkčími pneumatikami. Ben Spies řešil problémy s elektronikou. Oba se díky pátému a šestému místu vešli do druhé řady.
Edwards je po čase spokojen s nastavením, Spies měl potíže s elektronikou

Tým Monster Yamaha Tech 3 zažil v Motegi vydařenou kvalifikaci na Velkou cenu Japonska. Colin Edwards obsadil páté a Ben Spies šesté místo.

Edwards se takhle vysoko kvalifikoval poprvé od Velké ceny Itálie na začátku června. "Po ranním tréninku jsem nečekal, že budu tak vysoko. Včera jsem na měkčích pneumatikách necítil dostatečnou přilnavost, proto jsem je dnes ráno nepoužíval. Pak jsme si opět trochu pohráli s rozložením hmotnosti na přední části. Když jsem nasadil měkčí pneumatiky, stroj se choval jako úplně jiný motocykl," vysvětloval Američan. "Dělal všechno, co jsem chtěl. V zatáčkách jsem se cítil mnohem lépe."

Zajet rychlé kolo tak bylo pro zkušeného Texasana snazší, než očekával. "Cítím se teď na motorce nejlépe za celý letošní rok. Mohl jsem plně využít její potenciál a věřím, že zítra můžu dojet mezi nejlepšími šesti," věří mistr světa superbiků z let 2000 a 2002. "Bude to velmi náročná bitva, ale jsem na ni připraven. Bude to důležitý závod pro Yamahu a doufejme, že Ben a já můžeme společně s Valentinem a Jorgem předvést dobrou podívanou."

Spies měl zpočátku problémy s elektronikou a je rád, že se nakonec vešel do druhé řady. "Pokud se nám podaří problémy s elektronikou vyřešit, motorka se bude řídit mnohem lépe. Vzhledem k tomu, jak dnes fungovala, ztrácet jen něco přes půl sekundy na pole position je pro mě velké překvapení. Tým tvrdě pracuje na odstranění problémů, ale nebylo jednoduché se v této situaci učit trať," přiznal Američan. "Musím se s tím vyrovnat. Věřím, že v závodě můžeme být mnohem silnější. Občas se stane, že nefunguje vše, jak má, a není to ničí chyba."

Přesto dokázal Texasan při své první kvalifikaci na této trati porazit i řadu jezdců, kteří okruh dobře znají. "Je to pro mě na zítřek vzpruha, ale uvidíme, co udělá počasí," dodal Spies.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


17. února | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
17. února | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
17. února | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz