Edwards: Jen všem hlavně řekněte, aby v neděli přišli

Tisková konference před zahájením závodního víkendu v Le Mans.
Slavný okruh Bugatti v Le Mans přivítal jezdce a týmy světového šampionátu nevlídným počasím, ale o to zajímavější byla pozvánka pro francouzské fanoušky, když se Valentino Rossi proháněl na Yamaze R1 ulicemi Paříže.

Po krátké tiskové konferenci v hlavním městě Francie odletěl Ital vrtulníkem do dějiště čtvrtého kola mistrovství světa, aby stihnul další tiskovou konferenci spolu s Casey Stonerem, Colinem Edwardsem, domácím Randy De Punietem a Marcem Melandrim.

Všichni zúčastnění vyjádřili svá očekávání od závodu v Le Mans, kde chce samozřejmě každý z nich zajet ten nejlepší výsledek, ale jedním z nevětších kandidátů na vítězství je Casey Stoner, i když se mu tam zatím nikdy vyhrát nepodařilo.

„Všechno se může kdykoliv změnit,“ uvedl Casey Stoner. „Je to pro mě celkem náročná dráha a možná právě proto je to důvodem, proč jsem tam nedokázal uspět. Měli jsme tu hodně příležitostí na pódiové umístění, ale nikdy nedosáhli výsledku jakého jsme chtěli. Zdá se, že tady jezdím dobře, ale přijde den závodu a nedáme to. Věřím, že v tomto roce jsme konkurenceschopní, což potvrdil výsledek z Jerezu.“

Ve Francii se sice očekává bitva mezi Stonerem a Rossim, když italský jezdec dráhu v Le Mans posal jako: „Vždy velmi dobrou pro Yamahu a zvlášť v minulém roce na pneumatikách Bridgestone.“ Ovšem velká pozornost bude zaměřená na domácího jezdce LCR Hondy Randy De Punieta, který si z Jerezu přivezl body za skvělé čtvrté místo.

„Závod ve Španělsku byl pro mně velkým povzbuzením před domácí Grand Prix,“ řekl Francouz. „Nicméně zde musíme začít od nuly. Na pneumatikách se nám daří čím dál lépe a naše nastavení zlepšujeme s každým závodem.“

Marco Melandri, během tiskové konference před závodním víkendem Velké ceny Francie, vyjádřil svou spokojenost se současnými výsledky po vynikajícím pátém místě v Jerezu. Italský jezdec v Le Mans vyhrál závod v roce 2006 a rok na to se tam umístil na stupních vítězů.

Poslední slovo si vzal jezdec Monster Tech 3 Colin Edwards, který stručně a věcně řekl: „Jen všem hlavně řekněte, aby v neděli přišli. Rozcvičíme se, kvalifikujeme a budeme závodit. S Yamahou se tady hned dost dobře daří, takže to by mělo být naši výhodou!“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz