Edwards má stále problémy v nájezdech do zatáček

Toseland se zase trápí uvnitř zatáček a při akceleraci.

Jezdci stáje Monster Yamaha Tech 3 si do zítřejšího závodu vyjeli horší startovní pozice, než jsou zvyklí. Colin Edwards odstartuje do zítřejší Velké ceny Malajsie z devátého místa, James Toseland dokonce z šestnáctého.

Edwards přesto věří, že může v závodě dojet do pátého místa, pokud se mu podaří vylepšit vjezdy do zatáček. Pracuje na tom po celý víkend. "Upřímně řečeno jsem se dnes trochu trápil a pořád bylo něco špatně. Ve stejných sekcích ztrácím stále stejně. Když jsme vyměnili stroj, sice jsem se někde zlepšil, ale zase jsme obětovali jinou část. Trápím se hlavně v zatáčkách, především ve třetí části," vysvětluje Američan. "Jezdci přede mnou nejsou o tolik rychlejší, start bude klíčový. Jsem na roštu před (Andreou) Doviziosem, takže doufejme, že na něj zítra stáhnu nějaké body."

Toseland měl zase na rozpáleném Sepangu problémy s přilnavostí. "Vždy to pro mě byla obtížná trať a neočekával jsem jednoduchý víkend, ale netušil jsem, že to bude až tak těžké. Na zadní pneumatice mám stále problémy s přilnavostí ze stran. Zkusili jsme řadu různých možností a snažili se zlepšit nastavení, ale nezdálo se mi to lepší," říká Angličan. "Mám problémy v zatáčkách a při akceleraci. Zítra bude zase horko. Mohli bychom zariskovat s nastavením a uvidíme, co se stane. Díky mé pozici na roštu to bude obtížné. Ale nikdy se nevzdávám."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz