Edwards na zítřek upraví převodování

Toseland potřebuje zvýšit vzadu přítlak.

Colin Edwards i James Toseland z týmu Monster Yamaha Tech 3 se v prvním tréninku na Velkou cenu San Marina v Misanu vešli do první desítky. Edwards se v závěrečné fázi soustředil na nastavení pro závod, Toseland potřebuje zvýšit přilnavost na zadní pneumatice.

Podle Edwardse udělal dnes tým hodně práce. "Při přezutí na tvrdší pneumatiky byla motorka opravdu dobrá. Ale bylo pěkné horko, snad devět milionů stupňů," zažertoval. Texas Tornado doufá, že v neděli takové vedro nebude.

"Dlouho jsem byl čtvrtý, ale pak byla motorka moc pomalá. Vím, že máme stejné převodování jako loni, ale motorka reaguje jinak. Musíte držet otázky a v zatáčkách jezdit kosmickou rychlostí," upozornil s nadsázkou. "Tuším, že díky novým motorům, které musí vydržet déle, jsme ztratili náskok, který Yamaha letos získala. Na zítřek plánujeme zkrátit převody. Myslím, že bych tím mohl ve třech zatáčkách získat půl sekundy."

Toseland sice na motocyklu horko necítil, ale trénink mu přišel náročný díky vysoké vlhkosti vzduchu. "V takovém počasí potřebujete dobrou motorku. Tento páteční trénink byl pro mě spíše z těch lepších. začali jsme s nastavením z Indianapolis. Udělali jsme jen drobné změny," vysvětlil Angličan. "Zadek motorky je na hrbolech trochu agresivnější, snažíme se to vyhladit. Trať je letos celkem hrbolatá, ale tak je to tu vždy, akorát zapomínáte, jak špatné hrboly jsou. Jednu chvíli jsem byl šestý, pak jsem klesl na deváté místo, ale jen se ztrátou půl sekundy na čtvrté místo, takže jsem spokojen."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

21:06 | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.