Edwards se zaměřil na test tvrdých pneumatik

Toseland zkoušel novou přední vidlici.

Také tým Monster Yamaha Tech 3 měl v pátečním tréninku oba své jezdce v první desítce. Colin Edwards navázal na formu z Kataru a zajel pátý nejrychlejší čas, James Toseland skončil desátý.

Vzhledem k nepříznivým předpovědím pro zítřejší den se Edwards zaměřil na testování tvrdé směsi pneumatik, kterou si pravděpodobně vybere pro nedělní závod.

"Dnešek byl především o sbírání informací. Už včera jsem si říkal, že začnu s tvrdou směsí. Věděli jsme, že bude chladno a zítra má podle předpovědí pršet, takže jsem potřeboval informace ze sucha. Po celý trénink jsem pneumatiky neměnil, akorát motorky kvůli nastavení," vysvětloval Američan, který podle svého vyjádření mohl být s měkčí směsí rychlejší, ale potřeboval hlavně zkoušet podmínky pro závod.

"Vypadá to, že levá strana pneumatik je příliš tvrdá, musím se ujistit, že jsem ji správně zahřál. Pravá strana vypadá dobře, ale než pneumatiky zahřejete, nesmíte moc riskovat," hodnotil Američan. Pochválil také Yamahu za skvělou práci, kterou odvedla, a chtěl by ji zajistit v Japonsku dobrý výsledek.

Toseland zkoušel novou přední vidlici, která by mu měla pomoci držet stabilitu při brzdění. Angličan mohl podle svých slov zajet čas okolo 1:49 min a dostat se mezi nejlepších šest, ale v závěru ho zdržel Japonec Yuki Takahashi.

"Chlapi odvedli skvělou práci, protože jsem měl trochu odlišné nastavení přední vidlice. Na tomto okruhu se tvrdě brzdí a na tom jsem potřeboval zapracovat. Měl jsem větší kontrolu při náhlém brzdění a motorka byla klidnější při zatáčení," pochvaloval si Toseland.

Také Angličan jel většinu tréninku na tvrdých pneumatikách, ale ke konci zkusil i měkčí. "Pochybuji, že bychom je mohli použít v závodě, i když tu panují nízké teploty. Takže pokud bude zítra pršet a v závodě sucho, určitě pojedu s tvrdými," potvrdil a dodal, že ani po nevydařeném úvodním závodě neztratil motivaci a chce pro Yamahu v její domácí velké ceně vyjet co nejlepší výsledek.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.