Edwards si pochvaloval nové nastavení přední části stroje

Oba jezdci stáje Monster Yamaha Tech 3 zkoušeli alternativní nastavení přední části. Edwardsovi pomohlo k šestému místu, Spies ho díky dešti nestihl plně vyzkoušet a byl devátý.

Stáj Monster Yamaha Tech 3 zaznamenala při prvním tréninku na Velkou cenu České republiky na Masarykově okruhu u Brna slušný výsledek. Colin Edwards šestým nejrychlejším časem tentokrát překonal svého týmového kolegu Bena Spiese, který byl devátý.

Edwards opět zkoušel jiné nastavení přední části a stabilně se držel v první šestce. Po tréninku zůstal nejlepším netovárním jezdcem. "Okamžitě jsem se cítil dobře. V této sezoně jsme několikrát strávili celý víkend tím, že jsme hledali správné nastavení. Teď máme na čem stavět," radoval se Texasan a poděkoval svým mechanikům. "Zatížili jsme přední část. Motorka teď lépe drží v zatáčkách."

Dvojnásobný mistr světa superbiků věří, že pokud bude v sobotu sucho, může jeho tým nastavení ještě vylepšit. "Nikdy jsem tu nebyl mezi nejlepšími šesti. Doufám, že z takového začátku v neděli vytěžíme maximum," přeje si Edwards.

Spies již díky dešti nové nastavení přední vidlice nestihl vyzkoušet a za svým týmovým kolegou tentokrát zaostal. "Začali jsme s nastavením z Laguna Seca a nedosáhl jsem tempa, které bych potřeboval. Ale vím, že je tu prostor pro zlepšení," věří Američan, který měl problémy se svým prvním strojem. "Na druhé motorce mám jiné nastavení přední části. Když jsem se strojem vyjel na trať, uviděl jsem kapky deště. Snažil jsem se co nejrychleji zajet alespoň jedno kolo, abych mohl obě nastavení porovnat."

Úřadujícímu šampiónovi se lépe jelo právě s druhým strojem. "Lépe se mi najíždí do středu zatáčky, s prvním strojem jsem musel až příliš brzdit," pochvaloval si Spies. Frustrovala ho však skutečnost, že kvůli dešti nemohl náhradní stroj testovat déle a neměl tak příležitost vylepšit svůj čas. "Jsem si z devadesáti procent jistý, že nastavení druhého stroje je to správné."