Edwardse spolu s Toselandem čeká jejich oblíbená Grand Prix

Američan tam už jednou byl druhý a britský jezdec jede doma.
Britská Grand Prix má pro oba jezdce Monster Tech 3 Colina Edwardse a Jamese Toselanda zvlášť speciální náboj. Američan se netají velkými sympatiemi k závodní dráze v Doningtnu a britský jezdec má před sebou samozřejmě domácí Velkou cenu.

Colin Edwards je v této chvíli nejlepším jezdcem netovárního týmu a britský okruh má velmi rád, protože na něm získal v roce 2004 své první umístění na stupních vítězů a v závodě Grand Prix v roce 2007, do kterého startoval z první pozice na startovním roštu, získal skvělé druhé místo.

V minulém roce se rodák z Texasu kvalifikoval v Doningtonu na pátou pozici startovního roštu a v samotném závodu si pak odvezl body za čtvrté místo. Letos má Edwards sezonu rozjetou velmi dobře a v Británii se určitě pokusí získat své letos první umístění na stupních vítězů.

„Teď jedeme do Doningtonu, což je místo, které miluji,“ řekl Colin Edwards. „V minulosti jsem tam v MotoGP zaznamenal některé úspěšné výsledky a budu se snažit získat umístění na předních příčkách pro všechny mé chlapy u Monster Tech 3, kteří tak tvrdě pracují.“

Domácí Velká cena byla v minulém roce pro Jamese Toselanda doslova a do písmene pohromou, když skončila dřív než vůbec začala. Britský jezdec v první zatáčce po startu upadl a závod pro něho tak skončil, protože naděje na výrazný výsledek tak byla v nedohlednu. Letos má k dispozici reparát a ten už si nebude chtít pokazit, protože kdo ví, jaké to bude v příštím roce.

„S dalším umístěním v první desítce v Německu jsem byl spokojený a těším se na můj domácí závod v Doningtonu,“ řekl James Toseland. „To mi dodává velkou podporu a budu se snažit odškodnit zklamání z minulého roku, kdy jsem to nezvládl v úplně první zatáčce.“