Edwardsovi a Toselandovi nepomohl ani déšť

Jezdce Monster Yamaha Tech 3 pronásledovaly problémy i v závodě.

Na tým Monster Yamaha Tech 3 zbyla v dnešní Velké ceně Malajsie umístění až ve druhé desítce. Colin Edwards si navzdory problémům věřil, že by mohl na suchu dojet mezi prvními šesti, jenže zapršelo, start závodu se odložil a najednou nemohl nikdo z jezdců využít nastavení, které ladil během tréninků po celý víkend. Na Američanově stroji se opět ozvaly problémy s přední částí. Závod dojel na třináctém místě. Jeho soupeř v boji o páté místo v šampionátu Ital Andrea Dovizioso závod po pádu nedokončil. Oba teď dělí čtyři body. Toseland měl problémy s přilnavostí přední pneumatiky a po náročném boji dojel patnáctý.

Edwardsovi se nedařilo po celý víkend a problémy pokračovaly i v závodě. "Motorka z různých důvodů nebyla rychlá ani na suchu. Ráno jsme zkusili jiné nastavení a bylo to lepší, ale určitě to nebyl žádný zázrak. Díky dešti se závod stal loterií. Jel jsem dvě zahřívací kola za Valentinem (Rossim) a pocit z přední části nebyl dobrý. Bál jsem se, že nebudu moct dát žádnou zátěž na předek a to také nastalo," vysvětloval Američan. "Měl jsem problémy se zatáčením. Když bylo úplně mokro, začal jsem dohánět jezdce před sebou. Na vysychající trati se pneumatiky začaly přehřívat. V posledních kolech jsem hodně ztratil. Vzhledem k tomu, že (Andrea) Dovizioso havaroval, stále jsem v boji o páté místo v šampionátu, ale nerad vydělávám na chybách jiných."

Toseland doufal, že mu déšť pomůže posunout se směrem dopředu. "Vyjeli jsme se základním nastavením do mokra, ale měl jsem stejné problémy jako na suchu. Neměl jsem vzadu žádnou přilnavost, což mi dělalo problémy na vjezdech do zatáček. Díky tomu jsem nemohl zajíždět rychlé časy." přiznal Angličan. "Nejsem tu od toho, abych závodil vzadu. Dal jsem do toho maximum, ale bylo pro mě nemožné jet rychleji. Byl to obtížný víkend. Ve Valencii bych chtěl zajet pro tým Monster Yamaha Tech 3 skvělý výsledek."

Zklamán byl také šéf týmu Hervé Poncharal. Vzhledem k tomu, že na suchu se jeho jezdcům nedařilo, vzhlížel k dešti s nadějí. "Bohužel náš výkon byl ještě horší a nemůžeme být spokojeni. Teď musíme porozumět, proč jsme se tento víkend tak trápili," řekl Francouz. "Jediná pozitivní věc je, že Colin stále bojuje o páté místo v šampionátu. Celý tým je motivován, aby dokončil sezonu v pozitivním duchu."

Představitelé satelitního týmu pogratulovali Valentinovi Rossimu a Yamaze k zisku titulu. "Odvedli letos skvělou práci. Valentino opět ukázal, jaký je neobyčejný jezdec. Yamaha měla letos v MotoGP dominantní stroj," vyjádřil se uznale Poncharal. "Devátý titul je fenomenální úspěch," dodal Edwards.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz