Edwardsovi Assen sedí, tréninky zahájil čtvrtým místem

Colin Edwards snad konečně vyřešil problémy s nastavením přední části motocyklu, které ho sužovaly od začátku sezony. Problémy v dlouhých zatáčkách měl naopak dnes Ben Spies.

Týmu Monster Yamaha Tech 3 vstup do Velké ceny Nizozemska v Assenu vyšel. Colin Edwards, který se v útodu sezony se svým motocyklem trápil, zajel s novým nastavením geometrie přední části čtvrtý nejrychlejší čas. Ben Spies byl osmý.

Edwards poděkoval svým mechanikům za to, že od začátku sezony trpělivě pracují na zlepšení jeho nastavení. "Assen mám opravdu rád a změny v zadní sekci trochu víc připomínají starý okruh. Motorka je na tom lépe než většinu sezony, mám vepředu úplně jinak nastavenou geometrii. Snažím se, aby stroj snadněji zatáčel a choval se přirozeněji. Je to podobné nastavení, jako používají Valentino a Jorge," vysvětluje Američan, který se cítí lépe než v Silverstone. "Tato trať sedí mému stylu. S motorkou mohu lépe zatáčet, těším se na tento víkend."

Spies ještě potřebuje udělat několik změn, aby se stroj lépe choval v delších zatáčkách. "V Silverstone jsem měl docela dobré nastavení a vycházel jsem z něj i tady, ale nefungovalo tak dobře. Víme na čem zítra pracovat, věřím, že by to mělo být lepší," doufá úřadující mistr světa superbiků, který dnes jezdil převážně na tvrdých pneumatikách. "Rozhodně jsem spokojen s výkonem a vyvážením, akorát musím pracovat na tom, aby stroj při plném plynu lépe zatáčel. Jsem spokojen s vjezdem do zatáček, ale v delších zatáčkách ztrácím."

Američan dodal, že úspěchem pro něj bude start ze druhé řady. "Časy jsou velmi vyrovnané, ale jsem si jistý, že po několika vylepšeních je nejlepší šestka reálný cíl," věří Spies.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18:06 | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz