Elías dokázal během závodu předjet šest soupeřů

De Angelis odstoupil pro poruchu elektroniky.

Toni Elías z týmu San Carlo Honda Gresini se dokázal ze třináctého místa na startu Velké ceny Portugalska propracovat až na šestou pozici v cíli. V Estorilu, kde v roce 2006 vybojoval své jediné vítězství v MotoGP, předjel během závodu v přímém boji šest soupeřů. Doviziosa porazil na cílové čáře o 0,014 sekundy. Andrea de Angelis musel kvůli potížím s elektronikou odstoupit v sedmém kole.

Elías se po nevydařené kvalifikaci propracovával z hlouby pole. "Start se mi nepodařil podle představ, ale brzy jsem se dostal do rytmu a zahájil stíhací jízdu. Nejtěžší bylo dostat se před Haydena a Doviziosa, ale čtyři kola před koncem se mi podařilo předjet Andreu a jsem rád, že jsem udržel šestou pozici, kterou si zasloužíme," radoval se Španěl. "Dojeli jsme před jednou tovární motorkou, což je důležité. Posunuli jsme se v šampionátu do top ten. Za dva týdny nás čeká okruh, o kterém víme, že bude pro nás obtížný. Doufáme, že získáme body, které nám pomůžou dosáhnout našeho cíle, sedmého místa v šampionátu."

De Angelis byl především frustrován ze svého odstoupení kvůli technické závadě. "Víme, že se takové věci mohou stát. Bylo to poprvé v sezoně. Je škoda, že se to stalo v závodě a ne v tréninku. Jednalo se o problém s elektronikou," vysvětluje jezdec ze San Marina. "Tento týden provedou inženýři od Hondy potřebné testy a řeknou nám, v čem byl přesně problém. Jsem si jistý, že se to nebude opakovat. Samozřejmě jsem zklamán, protože to pro mě byl důležitý závod. Chtěl jsem bojovat o první desítku v šampionátu."

I přes dnešní nulu si de Angelis věří. "Následující dvě tratě (Phillip Island a Sepang - pozn. red.) miluji a opět do toho dám všechno," slibuje.

Šéf týmu Fausto Gresini byl spokojen s Elíasovým výsledkem. "Gratuluji Tonimu a jeho týmu, protože odvedli skvělou práci," chválil bývalý italský závodník. "Jsem zklamán kvůli Alexovi. Měl problém s elektronikou. Podíváme se na to s inženýry. Zkusíme zjistit, v čem to bylo. Rovněž mohl zajet dobrý závod, ale takové je závodění."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.