Elías: Gresini potřeboval do týmu Italy

Španělský jezdec má zatím v MotoGP nejistou budoucnost.
Toni Elías není v současné chvíli v jednoduché situaci. Přišel o místo v týmu Fausta Gresiniho a jeho další budoucnost v MotoGP je ve hvězdách. Španěl je jezdcem, který má svůj specifický styl jízdy a už několikrát dokázal, že má talent a vůli zajet výsledek s umístěním na stupních vítězů.

Přesto mu to nestačilo, aby v roce 2010 zůstal u týmu San Carlo Honda Gresini, kde ho spolu s jeho týmovým kolegou Alexem De Angelisem vystřídá nová dvojice jezdců Marco Simoncelli a Marco Melandri. Oba závodníci mají italský pas a proto Toni Elías věří, že to bylo hlavním kritériem pro vedení týmu, když se rozhodovali o jezdeckém obsazení jejich dvou Hond.

„Chápu tuto situaci,“ řekl Elías, který si v Brně zajel pro třetí místo a první stupně vítězů pro Gresiniho od doby, kdy tam působil v roce 2007 Melandri. „Především Simoncelliho, protože to bylo důležité pro San Carlo. Potom spojení Melandriho s Gresinim, protože San Carlo chce stoprocentní italský tým a já to chápu. To není problém … takový už je život.“

Ohledně své další budoucnosti zatím španělský jezdec, kterému nyní patří v průběžném hodnocení šampionátu dvanáctá pozice, nemá jasno a stejně jako někteří ostatní jezdci, bude pro sebe hledat místo během tohoto závodního víkendu ve Spojených státech.

„Pokud získám dobrou nabídku, tak v MotoGP zůstanu. Pokud ne, přizpůsobím se v tom není žádný problém. Věřím si. Myslím, že jsem dobrý jezdec,“ uvedl Toni Elías, který tuto sezonu jel na tovární specifikaci od Hondy, ale podpora byla z jejich strany minimální.

„Jezdím pouze satelitní motocykly,“ odpověděl Elías, když dostal otázku jak těžké je během zimního období změnit výrobce. „Takže je dost obtížné na tuto otázku odpovědět. Myslím, že to není problém, pokud máte odpovídající podporu.“

„Však to znáte, když požádáte o nějaké komponenty a za několik dnů dorazí. Ne jako, když jsem o něco požádal já a oni pokaždé řekli ne! To je vždycky můj problém,“ řekl s úsměvem Toni Elías, který má před sebou posledních šest závodů v barvách týmu San Carlo Honda Gresini.