Elías se proti pátku výrazně zlepšil

De Angelisovi se naopak nedařilo.

Závodníci z týmu San Carlo Honda Gresini v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Valencie předvedli oproti včerejšímu tréninku rozdílnou formu. Toni Elías se zlepšil o šest míst a zajel osmý nejrychlejší čas, Alex de Angelis si naopak o šest příček pohoršil a zítra odstartuje z dvanáctého místa. Oba piloti zatím shánějí angažmá na příští sezonu.

Elías dokázal jezdit rychle i na závodních pneumatikách. "Myslím, že jsme mohli být dokonce pátí nebo šestí, ale na konci jsem uvázl v provozu. Bylo to horší než ve stopětadvacítkách! Ale pozice je dost dobrá na to, abychom zítra bojovali o dobrý výsledek," věří Španěl. "Potřebuji jen dobrý start a doufám, že se budu držet nejlepších. Trať se oproti včerejšku zlepšila, je čistší. Vítr byl dnes silnější. I když naše motockly neovlivňuje tolik jako stopětadvacítky či dvěstěpadesátky, pořád je to problém."

De Angelisovi se dnes nedařilo. "Startujeme docela zezadu. Trápíme se v zatáčkách, musíme na tom přes noc pracovat a najít na zítřek lepší řešení," ví jezdec ze San Marina, který byl spokojen akorát s chováním pneumatik. "Mé závodní tempo se ostatním blíží víc než to kvalifikační, takže doufejme, že budu uprostřed pole."

Šéf týmu Fausto Gresini věří, že Elías zítra zajede dobrý závod. "Je to důležitý závod pro všechny, ale pro naše jezdce obzvlášť. Oba mohou dosáhnout sedmého místa v šampionátu, což je po těžkém začátku sezony důležité," vysvětluje. "Ve druhé polovině sezony tým odváděl dobrou práci. Uvidíme, jestli ji zítra zakončíme dobře."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz