Elíasovi tropické teploty na okruhu v Sepangu vyhovují

Díky tomu tolik neřeší problémy s přilnavostí.
U Gresiniho týmu si na okruhu v Sepangu Toni Elías a Alex De Angelis vyměnili role, protože po dlouhé době začal v pátek lépe z této dvojice závodníků Španěl Elías, který dnes zajel sedmý čas na kolo.

Už před cestou do Malajsie Elías trošku spoléhal na vysoké teploty, které dnes na okruhu v Sepangu skutečně panovaly a tak se jejich nekonečné problémy s přilnavostí tolik neprojevovaly, jako naposledy na studeném jihu Austrálie.

„Pro nás je v pátek sedmé místo dost dobré!“ řekl spokojeně Toni Elías. „Doufejme, že to ještě zítra můžeme vylepšit. Mám rád zdejší okruh a mám rád tyto teplé podmínky, protože zejména pneumatiky fungují mnohem lépe, ne jako na Phillip Islandu! Určitě jsme víkend zahájili za lepších okolností než tomu bylo v Austrálii, ale pořád je co dělat.“

„I když tady nemáme takový problém najít potřebnou přilnavost, nikdy ji nemůžete mít dost, takže našim cílem je pracovat na motocyklu tak, abychom získali ještě lepší trakci, protože když se zítra budou všichni snažit ke konci kvalifikace zajet nejlepší časy na kolo, lepší trakce vás posune na vyšší pozice na startovním roštu!“

Po velmi dobrém čtvrtém místě z Austrálie použil Alex De Angelis hned v úvodu prvního tréninku nastavení z Phillip Islandu a to se velmi dobře ujalo na jinak zcela rozdílném okruhu v Sepangu. Přestože dnes zajel až dvanáctý čas na kolo, získal jasnou představu o volbě nastavení své Hondy a správnost této volby si ověří už v druhém volném tréninku v sobotu dopoledne.

„První trénink jsem začal celkem výrazně, protože pro první dvě jízdy jsme použili nastavení z Phillip Islandu a v tomto okamžiku jsem se cítil pohodlně a jeli jsme časy mezi sedmým a osmým místem,“ řekl Alex De Angelis.

„Při mém třetím výjezdu jsme použili více ´standardní´ nastavení druhého motocyklu v naději, že se moje časy na kolo ještě zlepší, ale místo toho se naopak zhoršily. Je to škoda, ale tuto oběť někdy musíte udělat, aby jste získali jasný směr kudy postupovat dál s nastavením a ten nyní máme.“

„Vrátíme se k podobnému nastavení s jakým jsme dnes začali, ale s cílem se to snažit zlepšit při intenzivním brždění, protože se mi dnes často stávalo, že jsem byl dlouhý na brzdách a zvlášť v poslední zatáčce,“ řekl závěrem De Angelis.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz