Eskadra Repsol Hondy je připravena dobýt Ameriku

Tovární Honda je před desátým podnikem sezony v opravdu velmi dobré kondici. Všichni tři jejich jezdci mají v Laguně Seca reálnou šanci vyhrát a HRC očekává stupně vítězů čistě v barvách Repsolu.
Eskadra Repsol Hondy je připravena dobýt Ameriku

Do této chvíle zaznamenal Casey Stoner v Laguně Seca dva starty z pole position, jedno vítězství v závodu a troje umístění na stupních vítězů. Navíc zajel rekord americkém okruhu, který mu tam s časem 1´20,700 sekundy patří od roku 2008 a na svém kontě má také nejrychlejší kolo závodu, které tam nastavil loni na hodnotu 1´21,376 sekundy. To vše bylo v době, kdy závodil v barvách Ducati, dnes je jezdcem tovární stáje Hondy a patří mezi ty největší kandidáty v boji o zlato.

„Těším se do Laguny Seca. Je to okruh, kde jsem dosahoval dobrých výsledků a pokaždé jsme tam byli rychlí,“ uvedl Casey Stoner. „Samotná dráha je velmi technická, je tam hodně prudkých klesání a nezvyklých zatáček s velkým klopením, takže tam potřebujete jezdit s citem a příliš ´neútočit´. Budeme se snažit zlepšit výsledky z posledních tří víkendů. Troje umístění na stupních vítězů je sice  skvělé, ale jsem tady, abych vyhrával závody, takže se zaměříme na to, abychom se tuto neděli v Laguně Seca vrátili na nejvyšší příčku.“

„V posledních týdnech to bylo hodně náročné a teď nás čeká další závod těsně po sobě, ale do Ameriky jezdím rád. Oblast kolem Monterey je nádherná, fanoušci jsou pokaždé velmi vstřícní a atmosféra je tam fantastická,“ dodal Australan.

Andrea Dovizioso je po devíti kolech šampionátu třetí a závodem v Laguně Seca by rád navázal na výkony z Německa, kde si dojel pro čtvrté místo a samozřejmě promluvil do pořadí na prvních třech příčkách. Okruh v Laguně má rád a závodění před místním publikem mu dodává potřebnou energii k tomu, aby zajel pokud možno ten nejlepší možný výsledek.

Klepněte pro větší obrázek

„Přijíždíme tu velmi motivovaní a je dobře, že pojedeme závod přímo po Sachsenringu,“ uvedl Andrea Dovizioso. „Jsem spokojen se zlepšením, které jsme v posledních několika Grand Prix zaznamenali v rámci konzistence a závodní rychlosti. Věřím, že v Laguně můžeme být natolik konkurenceschopní, abychom dokázali bojovat o pozice na stupních vítězů a s nadějí ve vítězství. Našim cílem je získat důležité body pro šampionát a snížit ztrátu na Lorenza a Caseyho.“

Dani Pedrosa využil pár dnů volna k cestě domů a oslavě vítězství s rodinou a přáteli. Ti všichni mu dodávali naději a podporovali ho v časech, kdy ležel se zraněním a nemohl závodit, takže oslavu triumfu z Německa si podle Pedrosy každý z nich zasloužil. Závod ve Spojených státech je nová kapitola, kde samozřejmě Pedrosa hraje jednu z hlavních rolí. Pedrosa byl prvním Španělem, který vyhrál závod v americké Laguně (v roce 2009) a po vítězství na Sachsenringu, je dalším velkým favoritem tohoto víkendu.

„Velká cena Spojených států je pro mě další výzva,“ řekl Dani Pedrosa. „Je mi předem jasné, že v Laguně Seca budu mít větší problémy, protože je tu spousta míst intenzivního brzdění a velmi rychlé změny směru. Každopádně je to další závod, pokusím se dobře připravit a užít si to stejně, jak na Sachsenringu.“

„Tato dráha je jiná ve srovnání s evropskými okruhy a je tam pokaždé mimořádná atmosféra. Mimo loňského ročníku, protože to jsem havaroval a roku 2008, kdy jsem pro změnu nemohl závodit kvůli zranění, si jinak závodění v Laguně užívám a vítězství v roce 2009 bylo neuvěřitelně vzrušující,“ dodal Dani Pedrosa.


11:03 | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.
23. října | A je tu opět červená vlajka. Sam Lowes upadl v témže místě jako o něco dříve Edgar Pons. Lowes je naštěstí také v pořádku, ale dráha je opět znečištěna.
23. října | Dráhu se podařilo poměrně rychle vyčistit, takže přerušení nebylo nijak dlouhé.
23. října | Edgar Pons po svém pádu varoval soupeře před motocyklem ležícím na dráze. odkaz