Espargaro dojel s bolestmi v pravém předloktí jedenáctý

Canepa byl po dvou výjezdech z tratě třináctý.

I když měl náhradník v týmu Pramac Racing Aleix Espargaro bolesti v pravém předloktí, dokázal ve Velké ceně San Marina v Misanu dojet na jedenáctém místě. Zajel dokonce páté nejrychlejší kolo závodu hned za jezdci továrních týmů Fiat Yamaha a Repsol Honda. Niccolo Canepa skončil třináctý.

Espargaro byl se svým dnešním výkonem spokojen. "Při svém debutu v Indy jsem se musel všechno učit. Tady jsme ukázali, že dokážeme být konkurenceschopní. V prvních kolech jsem byl ve skupince s Vermeulenem, Toselandem, Melandrim a Kalliem, kteří bojovali o sedmé místo," pochvaloval si Katalánec, kterého v patnáctém kole začaly trápit bolesti v pravém předloktí. "Mohl jsem brzdit dlaní, ale nemohl jsem pořádně přidávat plyn, takže jsem hodně ztrácel na top speedu. Škoda."

Jezdce čeká zítra ráno v Madridu operace. "Budu v dobré formě, ať už pojedu jakoukoliv třídu. Chci poděkovat týmu Pramac Racing, Paolovi Campinotimu i Ducati za fantastickou příležitost debutovat v MotoGP. Věřím, že jsem nezklamal," doufá Espargaro.

Canepa v úvodu závodu dvakrát vyjel z tratě, když se pokoušel předjet Gábora Talmácsiho. "Tím jsem ztratil hodně času. Díky tomu mi začala dříve odcházet zadní pneumatika a ke konci jsem nemohl zajíždět dobré časy," lituje zklamaný Ital. "Soustředil jsem se, abych na této trati zajel dobrý výsledek. Chci poděkovat všem svým technikům, kteří odvedli velmi dobrou práci."

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz