Espargaró je rád, že se udržel v desítce, ale doufal v lepší výsledek

Aleix Espargaró věří, že v závodě zužitkuje své dobré závodní tempo. Mika Kallio doufá, že se mu podaří stroj vyladit natolik, aby konečně dosáhl slušného výsledku.

Také v kvalifikaci se Aleix Espargaró z týmu Pramac Racing vešel v Assenu do první desítky, kterou uzavřel. Mika Kallio byl s další satelitní ducati třináctý.

Espargaró po sedmém a osmém místě z volných tréninků doufal v lepší výsledek, ale je rád, že se udržel v elitní desítce. "Z kvalifikace jsem poznal, že mám dobré závodní tempo, které můžu využít během zítřejšího závodu. Tuto trať mám moc rád, doufám, že tu dosáhnu dobrého výsledku," přeje si Španěl.

Kalliovi se na této trati zatím nepodařilo s motocyklem sžít, přesto se dokázal oproti čtvrtku zlepšit téměř o sekundu. "Ale nestačilo to na získání lepší pozice. Během kvalifikace moji technici pracovali na vylepšení motorky a vyvážení. Přes noc udělají další změny, které vyzkoušíme ve warm-upu," vysvětloval Fin, který není spokojen se svými posledními výsledky. "Zítra je čas na změnu," dodal.