Espargaró plánuje další pokrok, Kallia zase trápí zraněné rameno

Po pozitivním výsledku Aleixe Espargara v Le Mans čeká italský Pramac Racing závod na domácím okruhu v Mugellu, kde se pokusí o další výrazný výsledek před domácím publikem.

Ve Francii si Espargaro zajel pro své zatím nejlepší umístění v podobě devátého místa, což mu zdravě zvýšilo jeho sebevědomí. V případě Mika Kallia to byla třináctá pozice, protože se zraněným ramenem po nehodě ze sobotního tréninku, nebojoval v závodu se soupeři, ale s velkými bolestmi.

„V neděli pojedu svůj dvacátý závod MotoGP a je škoda, že takového cíle dosáhnu s ramenem v ne zrovna nejlepším stavu,“ uvedl Mika Kallio, který si zranění přivodil pádem ve Francii. „Podrobil jsem se určité terapii a péči lékařů, aby mě to tolik nebolelo, ale nedokážu zatím optimálně zvednout nebo hýbat rukou.“

„Doufejme, že v neděli mě to nebude moc bolet a dokážu jezdit s motocyklem tím nejlepším způsobem. Je to domácí závod a okruh mého týmu a já do toho půjdu s maximálním nasazením, abych pro ně získal dobrý výsledek,“ řekl průběžně dvanáctý Fin Kallio. „Na této dráze se mi ale nikdy nepodařilo zajet nějak výjimečný výsledek a ten nejlepší bylo čtvrté místo z roku 2008, když jsem ještě závodil ve čtvrtlitrech.“

„Loni jsem tam měl trošku smůlu, startoval jsem až sedmnáctý, ale podařil se mi solidní návrat do závodu a po devíti kolech jsem figuroval na šestém místě. Měl jsem dobrou rychlost, ale v desátém kole mi to podjelo, což znamenalo ztrátu několika pozic, ale závod jsem ještě stačil dokončit třináctý,“ uvedl závěrem Mika Kallio.

Posledním jezdcem Pramac Racingu, který se v Mugellu umístil na stupních vítězů byl v roce 2007 Alex Barros. Nováček v týmu Aleix Espargaro na takové umístění zatím nepomýšlí, ale po první desítce z Le Mans bude jeho velkým cílem výkon z Francie zopakovat a italskému týmu na jeho domácí dráze přivést další zajímavý výsledek.

„Už se nemůžu dočkat až si na této dráze vyzkouším svůj motocykl,“ uvedl Aleix Espargaro před cestou do Itálie. „Závod v Le Mans mi zvýšil sebedůvěru v mé schopnosti, bojoval jsem tam a byl lepší od některých jezdců světového formátu. Tým mi vždy pečlivě naslouchal a okamžitě nalezl řešení mých problémů a nabídl mi perfektní motocykl, který se snadno řídil.“

„V Mugellu jsem dosud závodil jen čtyřikrát, dvakrát ve 125ccm a dvakrát v 250ccm s nejlepším výsledkem z roku 2008, když jsem jezdil čtvrtlitry. Doufám, že s dráhou okamžitě získám dobrý kontakt a můžeme se tak snažit postupně zlepšovat časy kolo za kolem,“ řekl závěrem Aleix Espargaró, jenž aktuálně figuruje na patnáctém místě.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře